Спеціальні потреби

Уряд США готовий надати масштабну допомогу корпорації Сіті Ґруп


Уряд США допоможе вийти з фінансової кризи корпорації Сіті Ґруп. Держава гарантує, у разі необхідності, допомогти банку захистити себе від потенційних втрат активів вартістю у 306 мільярдів доларів. Сіті Груп працює у понад ста країнах світу, і банкрутство такої величезної компанії може призвести до катастрофи на фінансових ринках світу.

Bсього кілька років тому корпорація Сіті Ґруп була найбільшим гравцем на Волл Стріт та однією з найбільших компаній світу. Однак лише за минулий тиждень вартість акцій Сіті Ґруп впала на 60%. Інвестори бояться, що банк не зможе вилізти з ями, яку викопав собі, роздаючи ризиковані позички. Керівництво компанії спробувало запобігти кризі, оголосивши про скорочення понад 50 тисяч працівників та витрат на мільйони доларів. Однак, ефект, здається, вийшов протилежний. Банкір Ричард Мелвілд зазначає:

«Я думаю, більшість експертів очікувала чергові проблеми у банківському секторі цього року. Однак, я не думаю, що хтось думав, що ми говоритимемо про Сіті Груп».

Експерти вважають, що Сіті Ґруп занадто велика компанія, аби дати їй збанкрутувати. Тож Уряд США прийшов на допомогу, однак цим разом не купує ризиковані позички у Сіті Ґруп, як у випадку з іншими банками. Уряд гарантує ці позички і в разі потреби покриє втрати банку. Також держава надасть Сіті Ґруп 20 мільярдів доларів для стабілізації компанії після різкого падіння вартості її акцій. За це Вашингтон отримає частку компанії. Однак, виникає питання чи допоможуть дії уряду. Ще до розмови про план порятунку компанія отримала 25 мільярдів доларів державної допомоги, яка не допомогла. Цих грошей виявилося недостатньо, аби вирішити проблему.

80 мільйонів американців мають рахунки у Сіті Банку. Усі рахунки до 250 тисяч доларів застраховані державною.

XS
SM
MD
LG