Спеціальні потреби

МВС викрило кілька шахрайських фінансових схем


Відразу декілька фінансових пірамід викрили цього тижня українські правоохоронці. Затриманих організаторів підозрюють у привласненні сотень мільйонів доларів. МВС очікує збільшення подібних злочинів під час фінансової кризи. Серед затриманих виявився і американський громадянин.

Українські правоохоронці стверджують, що впливові чиновники намагаються втрутитися у розслідування справи американського громадянина Роберта Флетчера, затриманого напередодні за підозрою у шахрайстві. Про це сьогодні повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Саме так він розцінив рішення одного із районних судів столиці, який не дозволив провести обшук у помешканні Флетчера.

Підприємець вже декілька років живе в Україні. Тут він організував тренінговий центр – обіцяв навчити українців як стати мільйонерами. Під різноманітні проекти збирав гроші, обіцяючи прибуток до 300% річних. До правоохоронних органів звернулися шестеро громадян, які заявили, що Флетчер ошукав їх і не повернув грошей. Міліція припускає – за час діяльності в Україні підозрюваний міг зібрати близько 10 мільйонів доларів і тому намагається арештувати активи підприємця.

Цікаво, що українські правоохоронці вже затримували Роберта Флетчера. Майже рік тому він намагався перетнути українсько-російський кордон за підробними документами. Але тоді Конотопський районний суд Сумської області наказав звільнити американця під грошову заставу. В той же час диппредставництво США у Києві розповсюдило попередження, що претензії до Флетчера має й американське правосуддя. Речник посольства Олександр Кліщ зазначив:

«Державна комісія США із цінних паперів та біржових операцій 26 вересня 2007-го року подала позов проти компані «ПроВіжн Оперейшен Системз», Роберта Флетчера та інших осіб з приводу шахрайства із цінними паперами та пов’язаним із цим порушеннями. Комісія стверджує, що «ПроВіжн» і Флетчер шахрайським чином зібрали з інвесторів мільйони доларів, а потім Флетчер використовував ці кошти на приватні витрати, ведучи розкішний спосіб життя».

Цими днями міліція виявила ще декілька шахрайських схем, які працювали в Україні. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко побоюється, що з початком фінансової кризи, кількість охочих заволодіти чужими грошима буде збільшуватися:

«Відомо, що під час першої хвилі паніки, викликаної світовою фінансовою кризою, наші громадяни зняли із рахунків у банках десятки мільярдів гривень. Очевидно більшість із цих грошей конвертували у валюту або навіть у гривневому вигляді зберігають вдома. Хочу звернутися до громадян, заявити, що це небезпечно! При всій проблемності української фінансової системи все ж таки рекомендую зберігати кошти в банках».

Міліція розслідує декілька інших подібних справ. Організаторів однієї із фінансових пірамід звинувачують у привласненні 150 мільйонів доларів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG