Спеціальні потреби

Актуально

Eксперти прогнозують поглиблення кризи в Україні

У ці часи економічної кризи західні експерти не забувають і про Україну. У вівторок в інституті Брукінгса у Вашингтоні відбулася конференція з досить немилозвучною для українського вуха назвою: «Дві проблеми України: ворогуючі політики і загострення фінансової кризи».Експерти з трьох галузей: економіки – Андерс Аслунд, політичних процесів – Надія Дюк, та міжнародних відносин – Стівен Пайфер пояснювали американцям, як розвивається ситуація в Україні і не шкодували міцних словечок.

Експерти кажуть, що справи в Україні йдуть погано, але перед тим як стане краще – буде ще набагато гірше. Якщо раніше експерти загалом підкреслювали позитивні сторони України, закликали інвесторів приходити туди, а міжнародні організації з нею співпрацювати, то цього разу вони в унісон попереджали, що політична ситуація в державі – практично не контрольована, а світова економічна криза – суттєво підірве економічні показники України.

На думку Надії Дюк, ситуацію погіршує роз'єднаність, навіть ворожість між політичними таборами в Україні. І це загрожує серйозними наслідками:

«Поки Україна залишатиметься в такому не зовсім консолідованому демократичному стані, а це в тому числі і не інтегрованість в Європейський Союз, незрозумілі взаємовідносини з організаціями колективної безпеки, Росія інстинктивно вважатиме, що, мовляв, наші слов'янські брати мають бути об'єднані разом. Але коли Україна зможе, у що я вірю, наблизитися до демократичного світу, то уявлення про відновлення цього слов'янського союзу у тому вигляді, як це бачить Росія, відійде в історію.

Найбільш песимістичними були прогнози експерта Інституту міжнародної економіки Андерса Аслунда. На його думку, залежність України від важкої металургії та її експорту робить економіку держави надзвичайно уразливою до теперішньої глобальної кризи. За словами Аслунда, Україна кілька років поспіль демонструвала стабільний ріст ВВП у 7%, але лише за останні два місяці її ВВП не лише не зріс, але й впав на 2% і це лише початок:

«Ми очікуємо значне падіння економіки, мене не здивує, якщо ВВП України впаде на 20% у наступні кілька років. Цілком ймовірно, що Україна опиниться у кризі швидше, але й зможе відновитися швидше».

Андерс Аслуд також підкреслив, що політичний розбрат в Україні лише шкодить її економіці і ще глибше заганяє україну в Кризу:

«Міжнародний фінансовий ринок не вірить в український уряд, бо він просто позбавлений сенсу».

Позитивним прикладом дій української влади, Аслунд назвав швидкість, з якою Україна домовилися про кредит з Міжнародним валютним фондом, ставши другою країною в світі, якій вдалося гарантувати собі гроші МВФ.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер сказав, Україна навряд чи отримає План дій щодо членства в НАТО у грудні цього року. По перше, українська влада так і не переконала українців у важливості вступу в НАТО, а останні події в Києві додали європейцям аргументів не приймати рішення щодо України зараз. Втім, на думку Пайфера, в України є й інші шляхи зблизитися з альянсом окрім ПДЧ:

«Ви можете це зробити і під іншою назвою. Україна роками співпрацює з Альянсом у різних проектах. Шляхи можуть бути різними, головне продовжувати практичну роботу. Це і є частиною відповіді. Вам не потрібно обов'язково називати це планом дій, головне мати широку програму співпраці між НАТО та Україною, що включатиме роботу спільних комітетів, обміни, навчання. Тож можна зробити багато і не називати це ПДЧ».

Загалом есперти погодились, що найближчим часом на Україну чекають важкі часи. Водночас вони висловили сподівння, що можливо економічний спад народить в країні нові політичні конфігурації, які адекватно реагуватимуть на внутрішні та зовнішні виклики.


Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG