Спеціальні потреби

Актуально

Секретаріат відкинув пропозицію відновити демкоаліцію

На останню пропозицію Юлії Тимошенко – відновити колишній союз – президентська сторона відповіла відмовою. Гнівною філіппікою на адресу прем’єрки вибухнув Секретаріат президента. Очільник канцелярії Віктор Балога назвав пропозицію «примітивним блефом».

Остання пропозиція Юлії Тимошенко до Віктора Ющенка викликала у президентському секретаріаті дуже емоційну реакцію. Відповідаючи на заклик прем’єрки відновити демократичну коаліцію, глава секретаріату Віктор Балога не шкодував епітетів та метафор. Ідею Тимошенко він оцінив як таку, що за неї «ніхто не дасть ламаного шеляга», саму очільницю уряду звинуватив у намірі «загребти жар чужими руками», а еволюцію її політичного блоку визначив як «тугий клубок із обману, цинізму і зрад».

Тимошенко не має морального права висувати вимоги президенту щодо відновлення демкоаліції, – заявив Балога, слова якого цитує прес-служба глави держави. Адже саме вона, вважає Балога, зробила все, аби ця коаліція розпалася, а тому ультиматум «нещирий та фальшивий».

На думку глави секретаріату, сигнал насправді адресований Партії реґіонів і блоку Литвина, з якими Тимошенко хоче створити коаліцію, зберігши за собою прем’єрську посаду.

У пропозиції лідерки БЮТ Балога побачив також спробу запобігти невідворотному – розглядові в парламенті питання про відповідальність Кабміну. Проте «жодна нова коаліція не зможе приховати кричущу непрофесійність нинішнього уряду», – застеріг очільник секретаріату і довершив портрет опонентки кількома останніми штрихами: «політичні маніпуляції», «авантюризм», «шантаж» і «примітивний блеф».

Пропозицію Тимошенко прокоментував у четвер і близький до секретаріату політолог Вадим Карасьов. Він поділяє думку Балоги: це фактичний ультиматум президентській стороні. А радикалізуватися прем’єрку змусив, за словами політолога, «подих відставки, який вона відчуває». Експерт назвав також маловірогідним створення наступного тижня коаліції у Верховній Раді.

Нагадаємо, що у середу 26-го листопада Юлія Тимошенко звернулася з «останньою», як було сказано, пропозицією до президента і його партії НУ-НС про відновлення демократичної більшості в парламенті. На роздуми дала Ющенку тиждень. «Якщо до кінця тижня таких рішень не буде, я залишаю за собою право проводити переговори далі з усіма фракціями», – пригрозила Тимошенко.

Утім, президентська сторона, не чекаючи кінця тижня, відповіла того ж таки дня – відмовою. Створення будь-якої коаліції у Верховній Раді наразі проблематичне, – заявив у середу лідер блоку Наша Україна – Народна самооборона В’ячеслав Кириленко. Як він пояснив, створити коаліцію НУ-НС із Партією регіонів не дають світоглядні розбіжності, а з Блоком Юлії Тимошенко – брак впевненості в союзнику.

Всі новини дня

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Більше

XS
SM
MD
LG