Спеціальні потреби

Секретаріат відкинув пропозицію відновити демкоаліцію


На останню пропозицію Юлії Тимошенко – відновити колишній союз – президентська сторона відповіла відмовою. Гнівною філіппікою на адресу прем’єрки вибухнув Секретаріат президента. Очільник канцелярії Віктор Балога назвав пропозицію «примітивним блефом».

Остання пропозиція Юлії Тимошенко до Віктора Ющенка викликала у президентському секретаріаті дуже емоційну реакцію. Відповідаючи на заклик прем’єрки відновити демократичну коаліцію, глава секретаріату Віктор Балога не шкодував епітетів та метафор. Ідею Тимошенко він оцінив як таку, що за неї «ніхто не дасть ламаного шеляга», саму очільницю уряду звинуватив у намірі «загребти жар чужими руками», а еволюцію її політичного блоку визначив як «тугий клубок із обману, цинізму і зрад».

Тимошенко не має морального права висувати вимоги президенту щодо відновлення демкоаліції, – заявив Балога, слова якого цитує прес-служба глави держави. Адже саме вона, вважає Балога, зробила все, аби ця коаліція розпалася, а тому ультиматум «нещирий та фальшивий».

На думку глави секретаріату, сигнал насправді адресований Партії реґіонів і блоку Литвина, з якими Тимошенко хоче створити коаліцію, зберігши за собою прем’єрську посаду.

У пропозиції лідерки БЮТ Балога побачив також спробу запобігти невідворотному – розглядові в парламенті питання про відповідальність Кабміну. Проте «жодна нова коаліція не зможе приховати кричущу непрофесійність нинішнього уряду», – застеріг очільник секретаріату і довершив портрет опонентки кількома останніми штрихами: «політичні маніпуляції», «авантюризм», «шантаж» і «примітивний блеф».

Пропозицію Тимошенко прокоментував у четвер і близький до секретаріату політолог Вадим Карасьов. Він поділяє думку Балоги: це фактичний ультиматум президентській стороні. А радикалізуватися прем’єрку змусив, за словами політолога, «подих відставки, який вона відчуває». Експерт назвав також маловірогідним створення наступного тижня коаліції у Верховній Раді.

Нагадаємо, що у середу 26-го листопада Юлія Тимошенко звернулася з «останньою», як було сказано, пропозицією до президента і його партії НУ-НС про відновлення демократичної більшості в парламенті. На роздуми дала Ющенку тиждень. «Якщо до кінця тижня таких рішень не буде, я залишаю за собою право проводити переговори далі з усіма фракціями», – пригрозила Тимошенко.

Утім, президентська сторона, не чекаючи кінця тижня, відповіла того ж таки дня – відмовою. Створення будь-якої коаліції у Верховній Раді наразі проблематичне, – заявив у середу лідер блоку Наша Україна – Народна самооборона В’ячеслав Кириленко. Як він пояснив, створити коаліцію НУ-НС із Партією регіонів не дають світоглядні розбіжності, а з Блоком Юлії Тимошенко – брак впевненості в союзнику.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG