Спеціальні потреби

НУ-НС пропонує кандидатуру Плюща на посаду спікера


В українському парламенті активізувалися переговори щодо обрання спікера парламенту. Пропрезидентська фракція НУ-НС висуватиме на цю посаду кандидатуру колишнього голови Верховної Ради Івана Плюща.

Після з’їзду і після того, як Віктор Ющенко нарешті погодився очолити партію Наша Україна, фракція НУ-НС погодилася висунути Івана Плюща на посаду спікера, що Віктор Ющенко пропонував вже давно. Іван Плющ був спікером за Леоніда Кучми, він завжди підтримував Ющенка, але при формуванні нової коаліції минулого року не увійшов до складу демкоаліції, наголошуючи на необхідності домовлятися з Партією регіонів. Як каже лідер комуністів Петро Симоненко, на його думку, поява саме цієї кандидатури свідчить про наявність домовленостей.

Натомість регіонали твердять – щодо підтримки кандидатури Плюща вони ще не визначалися. Ганна Герман наголошує – спочатку має бути створена коаліція, а вже потім обраний спікер. Не все добре у Плюща навіть у рідній фракції. Частина фракції з групи Народна самооборона не буде голосувати за цього кандидата. Не відомою є і позиція БЮТ, Тимошенко у понеділок ввечері має зібрати Кабінет Міністрів.

Але найімовірніше, що переговори триватимуть. Бльшість фракцій в понеділок погодилися – у день, коли в Брюсселі визначатиметься доля приднання України до Плану дій з набуття членства в НАТО, вони знову оголосять переву, аби продовжити домовлятися про обрання спікера.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG