Спеціальні потреби

Економіка США переживає рецесію з грудня 2007-го року


Національне бюро економічних досліджень зробило офіційне оголошення – економіка Сполучених Штатів перебуває у рецесії ще з грудня минулого року. Реакція Волл Стріт не забарилась. Показники Доу Джонса впали на 679,95 пунктів, зупинившись на позначці 8149.95, а Індекс Standard & Poor's знизився на 9%.

Аналітики ринку розпочали свій день з аналізу показників роздрібної торгівлі у святковий сезон. На щастя, найгірші очікування не підтвердились, однак роздрібні торгівці переконались, що американці дуже ощадливо витрачають нині свої гроші.

На Волл Стріт занепокоєні тим, які наслідки матиме зменшення витрат споживачів на економіку, яка вже переживає рецесію. Попередні показники компанії ШоперТрек, яка аналізує роздрібну торгівлю у понад 50.000 фірмових магазинах, свідчить, що прибутки від розпродажів у вихідні після Дня подяки не виправдали очікувань.

Інвестори занепокоєні тим, що такі невтішні показники можуть принести збитки економіці загалом, оскільки дві третини економічного приросту залежать саме від споживачів. Занепокоєння інвесторів посилюють також песимістичні економічні прогнози щодо промислової галузі та будівництва. І заяви міністра фінансів Генрі Полсона не додають багато оптимізму:

«Ми працюємо над виходом із цієї глибокої фінансової кризи. Попри досягнуті успіхи попереду ще багато труднощів. Але я переконаний, що ми обрали правильну стратегію, аби стабілізувати фінансову систему і підтримати кредитування нашої економіки».

Невтішними є і цифри продажів по Інтернету, – каже економічний аналітик видання «Barron's Magazine» Боб О’Браен:

«Традиційні роздрібні торгівці забирають бізнес у продавців по Інтернету. Так що цього року феномен кіберпонеділка майже не відчутний. Покупці замість кредитних карток, які переважно використовуються для покупок в Інтернеті, розплачуються готівкою. Споживачі не хочуть залазити в борги і ще більше обтяжувати свої кредитні рахунки. Ось вам ще одна перепона».

Інвестори сподівалися, що піднесення на фондовому ринку минулого тижня, коли показники провідних бірж підскочили на десятки відсотків, свідчило про стабілізацію ринку після місяців невтішних економічних показників. Однак аналітики застерігають, що справжні економічні труднощі все ще попереду.

XS
SM
MD
LG