Спеціальні потреби

Відкрився Інформаційний центр Капітолію СШАНовим обличчям Капітолію 2-го грудня став його щойно збудований Інформаційний центр – триповерхова підземна споруда, розташована під східною центральною площею комплексу. А напередодні виконувач обов’язків головного архітектора Капітолію Стівен Айєрс представив довгоочікуваний центр пресі.

Автори проекту сподіваються, що віднині туристам не доведеться чекати у величезних чергах у спеку, дощ чи сніг, щоб потрапити у середину, як це було раніше. Натомість вони з комфортом зможуть побачити, як працює законодавчий орган країни.

Cтівен Айєрс зазначає, що, пройшовши безпеку, гості за допомогою інтерактивних дисплеїв можуть дізнатися про історію обох палат Конгресу – Палати представників та Сенату:

«Зал Надії – велика кімната розділена на шість дисплеїв, кожний з них представляє різнуепоху історії Капітолію. Також у кімнаті багато інтерактивних дисплеїв як для дітей, так і для дорослих. Ця виставка демонструє, яке місце у житті країни займає Капітолій. Тут проходить інавгурація президента, тут ми святкуємо День незалежності, тут відбуваються різноманітні марші».

Щодо самого проекту побудови центру – не обійшлося без суперечки. Оригінальний кошторис становив 265 мільйонів доларів. В кінцевому результаті монументальну побудову завершили на чотири роки пізніше і коштує вона понад 620 мільйонів. За всю 250-річну історію Капітолію – це його найдорожча та найбільша споруда. Площа центру складає три чверті самого будинку Капітолію. Ствен Айєрс зазначає, що родзинкою центру є макет шпиля Капітолію:

«Тут можна побачити, як виглядає шпиль ззовні та зсередини. Цей макет демонструє, як можна переміщатися всередині шпиля, ви навіть можете із середини потрапити у саму статую Свободи. Це точна копія справжнього шпиля, все виглядає так само, однаковий візерунок паркету, колір підлоги, точнісінька копія фресок Ротонди».

Гостям також розповідають, як законопроект набирає силу закону. Як відбувається голосування. Тут же ви можете перевірити свої власні знання, склавши міні-іспит.

А тим на кого не справили враження сотні метрів численних виставок та дисплеїв, автори проекту передбачили ресторан на 530 місць, два кінотеатри, дві подарункові крамниці та 26 туалетних кімнат.

XS
SM
MD
LG