Спеціальні потреби

Сотні компаній скасовують новорічні вечірки через фінансову кризу


Економічний спад, вносить свої корективи у святкові плани американців. Власне, багато різдвяних та новорічних вечірок взагалі відміняються, особливо тих, що традиційно влаштовуються компаніями для своїх співробітників.

Новорічна корпоративна вечірка – це можливо єдиний час в році, коли офісні працівники можуть проявити себе з несподіваного боку. Але цього року, фінансова криза змушує багато компаній змінювати свої святкові сценарії. Як наприклад компанія «Кейн» у Балтиморі, основний бізнес якої – допомагати іншим компаніям переїжджати в нові офіси. Останніми місяцями цій компанії доводиться частіше вивозити майно збанкуртілих фірм, аніж організовувати гучні «відкриття».

Джим Дарфі співзасновник компанії, започаткував свій бізнес кілька десятиліть тому. І щороку вони проводили новорічні вечірки, які стали легендарними. Втім цього року, з фінансових причин, вечірку довелося відмінити. Зазвичай новорічна вечірка обходилась компанії у 30 тисяч доларів. Але зараз вони не можуть собі дозволити таких витрат, і причина не лише в грошах. Президент компанії «Кейн» зазначає:

«Ми приймаємо рішення скорочувати штат людей, і одночасно проводимо шикарну вечірку? Це якось неправильно».

З подібною проблемою зіштовхнулися сотні компаній по всій країні. Навіть Пентагон відмінив усі святкування через фінансові причини. «Американ Експрес» не буде проводити вечірок не лише цього року, але й наступного.

Фахівець із працезабезпечення Торі Джонсон каже, що ніхто не хоче влаштовувати гучних святкувань, а за кілька днів після цього оголошувати про скорочення штату.

А у компанії «Кейн» вирішили замість вечірки допомогти тим, кому ще важче. Джон Кейн каже, що половину святкового бюджету вони пожертвували благодійній організації:

«Свято це звичайно добре, але я краще вип’ю пива десь зі своїми друзями і буду знати, що зекономлені гроші підуть на кращі цілі ніж вечірка».

XS
SM
MD
LG