Спеціальні потреби

Українське судно може долучитись до боротьби з піратами


Корвет українського флоту «Тернопіль» завершив участь у середземноморській операції НАТО «Активні зусилля». Місія тривала майже два місяці. Українські моряки разом із військовими інших країн патрулювали акваторію Середземного моря. Завдання операції – не допустити потрапляння на континент нелегальних вантажів зброї, вибухівки і терористів.

Українські військові працювали як в координаційних органах операції, так і брали участь в безпосередньо патрулюванні – оглядали підозрілі судна. Сьогодні оборонне відомство повідомило, що корвет зайшов до грецької військово-морської бази. Там, крім поповнення запасів продовольства та палива, він залишить апаратуру та засоби зв’язку. Вже наступного тижня судно попрямує у Севастополь. До місця постійного базування корвет прибуде за тиждень.

Український флот вже вчетверте бере участь в операції «Активні зусиля», що розпочалася після терактів 2001-го. Раніше подібну місію виконували корвет «Луцьк» та фрегат «Гетьман Сагайдачний». Українські військові будуть задіяні в патрулюванні і наступного року. Чільники НАТО не втомлюється нагадувати – Україна – єдина з держав партнерів, що бере участь в усіх операціях під егідою Альянсу.

Не виключено, що один із українських кораблів може взяти участь у приборканні піратів біля африканського узбережжя. Принаймні таку ідею підтримав Президент країни Віктор Ющенко. За його словами, це необхідно для захисту українських інтересів у зонах підвищеного ризику. Сомалійські пірати нині утримують торгівельне судно «Фаїна» із українцями серед членіав екіпажу і вантажем військового призначення. Про готовність до такої місії говорить і керівництво флоту. Мовляв – екіпажі і спецпідрозділи пройшли необхідне навчання. За попередніми підрахунками, така операція може коштувати до 30 мільйонів гривень.

XS
SM
MD
LG