Спеціальні потреби

Ринок праці США переживає найбільший спад за останні 37 років


Нові показники безробіття у США лякають. Минулого місяця роботу втратили понад півмільйона американців. Експерти називають це найгіршою ситуацією на ринку праці з початку 70-их років. Президент Буш причиною краху ринку праці називає кризу у секторі нерухомості та кредитної системи. У свою чергу новообраний президент Барак Обама обіцяє створити два мільйони нових робочих місць за перші місяці свого урядування. А тим часом пересічні американці кожного дня на власній шкірі відчувають, що таке залишитись без засобів для існування.

Вже одинадцять місяців поспіль показники зайнятості упевнено ідуть униз. Президент Буш у кризі на ринку праці винуватить загальне уповільнення економіки:

«Сьогоднішня ситуація на ринку праці є лише відображенням економічної рецесії».

І масштаби цієї рецесії дедалі стають очевиднішими. Останній звіт Конгресового Бюро статистики ринку праці шокував навіть найбільших скептиків, показавши найгірші результати за всю історію роботи цієї установи.

А результати такі – цього року роботу втратило понад три мільйони американців – загальна кількість безробітних нині складає понад десять мільйонів.

Науковець з вивчення космосу Дейл Брант залишився без роботи три місяці тому. Відтоді він постійний відвідувач ярмарків праці:

«Це дуже виснажує, але треба старатися, інакше залишаєшся в тій самій дірі».

На відміну від Дейла два мільйона безробітних американців втратили надію і навіть не намагаються працевлаштуватися. Інші ж знизили свої вимоги і погоджуються на роботу без пільг, тимчасову чи з низькою оплатою.

Жителька Чикаго Андреа та 700 інших безробітних прийшли в центр працевлаштування у надії отримати одне з 50-ти місць водія громадського транспорту. Андреа каже, що згодна на будь-що, аби сплатити рахунки цього місяця.

І за кожним таким безробітним стоїть родина. Для багатьох дітей ці свята не дуже веселі. І листи до Санти цього року не вимогливі: тепле пальто на зиму, черевики та … допомога у працевлаштуванні батьків.

Волонтер однієї з благодійних організацій поштар Арчі Калберстон, який розбирає адресовані Саната Клаусу листи, каже, що за багато років бачив багато чого сумного, але таких часів не пам’ятає:

«Ще минулого року діти просили іграшки, сьогодні вони просять роботу для своїх батьків».

Від занепаду страждають цілі громади. Втім, деякі з них відшукують власні шляхи виходу з рецесії. Так два невеличких райони міста Мілвокі випустили свою власну валюту, яку цих свят використовуватимуть у місцевих крамницях. Насправді це як подарункові сертифікати, які допоможуть громаді пережити важкі часи. Однак за прогнозами аналітика Центру економічної політики та досліджень Діна Бейкера ці часи у найближчому майбутньому будуть ще важчими:

«За всіма ознаками рівень безробіття зростатиме до кінця 2010-го року. Я не виключаю, що показники перевищать 10%, а це буде справжнім крахом. І такий сценарій дуже реальний».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG