Актуально
Верховна Рада України обрала спікера і створила коаліцію
У вівторок Верховна Рада України обрала спікера і створила коаліцію. Новим головою парламенту став лідер однойменного блоку Володимир Литвин. За Литвина майже повністю віддали свої голоси три фракції – БЮТ, Блок
Володимира Литвина-комуністи, а також близько половини фракції НУНС.
Проти були лише депутати від Партії регіонів, у яких був свій кандидат
– Олександр Лавринович.
Нова ж коаліція створена у форматі трьох – Блок Юлії Тимошенко, Наша Україна-Народна самооборона і Блок Литвина. Старий формат коаліції, актуальний ще вчора, у складі Партії регіонів і БЮТ, уже в минулому.
Таким чином наречена втекла з-під вінця. У вівторок, коли у Верховній Раді чекали на освячення нового союзу – між Партією регіонів і БЮТом, відбувся несподіваний сюжетний поворот. Блок Юлії Тимошенко уклав шлюб, проте не з новим залицяльником із біло-блакитних, а з давнім партнером із помаранчевих: старі почуття не іржавіють.
Про те, що розпочато переговори про поновлення демократичної коаліції, повідомив на ранковому засіданні парламенту лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, нагадавши: для їхньої політичної сили це завжди було пріоритетним бажанням.
Бажання БЮТ нарешті стало дійсністю: НУ-НС змінив гнів на милість. Попри не раз озвучені претензії до бютівців, президентська партія готова до поновлення з ними коаліції. Як пояснив очільник фракції НУ-НС В’ячеслав Кириленко, на це пішли заради того, щоб не допустити коаліції БЮТ із Партією регіонів. Такий союз ніс би загрозу Україні з боку Кремля, – заявив Кириленко:
«Ми зобов’язані розпочати консультації щодо створення інакшої коаліції. А саме коаліції у складі Нашої України, Блоку Литвина і Блоку Тимошенко».
При цьому Наша Україна – Народна самооборона виставила умову до нового-старого союзника БЮТу: відмовитись від намагань змінити Конституцію та планів обирати президента у парламенті.
Про свою згоду на створення демкоаліції у складі трьох дав також лідер однойменного блоку Володимир Литвин, якого обрали спікером.
Всі новини дня
Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео
За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.
Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео
Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео
В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.
$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео
Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.
Facebook Forum