Спеціальні потреби

Актуально

У США оприлюднено звіт про запобігання геноциду у світі

Спеціальна робоча група закликає новообраного президента Барака Обаму зробити питання геноциду і масових звірств пріоритетним в американській закордонній політиці.

Колишній Державний секретар Мадлен Олбрайт і колишній міністр оборони Вільям Коен оприлюднили звіт про запобігання геноциду у світі. Обоє працювали за президентства Біла Клінтон, коли були скоєні геноцид у Руанді і масові насильства у Боснії. За словами Олбрайт, людство погоджується, що геноцид недопустимий, проте масові вбивства тривають:

«Головний висновок нашого звіту – те, що геноцид неприйнятний і що ми можемо і мусимо зробити більше, аби його не допустити».

Група у складі Олбрайт, Когена та інших визначних державних діячів розробила проект програми з метою запобігання геноциду у майбутньому. У звіті говориться, що новообраний президент Барак Обама повинен незабаром після перебрання влади видати указ аби продемонструвати, що недопущення до геноциду є пріоритетним питанням в американській закордонній політиці.

Мадлен Олбрайт зазначиа, що Барак Обама вже дав ясно зрозуміти, що він дуже стурбований становищем у Дарфурі, Конго та в інших місцевостях, де відбувається геноцид і масові звірства.

У звіті робочої групи говориться, що геноциду завжди можна уникнути. Як правило його завчасно планують і завжди можна розпізнати ознаки його наближення. Група рекомендує створити системи на рівні міністерств, щоби аналізувати загрозу геноциду і асигнувати додаткових 250 мільйонів доларів на превентивні заходи.

Барак Обама і Гілларі Клінтон, яку він призначив на пост Державного секретаря США, закликали до рішучіших дій, аби виправити становище у Дарфурі та Судані. Сенатор Клінтон закликає до проголошення закритої повітряної зони над Дарфуром, щоб перешкодити суданському уряду бомбардувати дарфурські села.

Колишній міністр Вільям Коен заявив, що геноцид – це питання моралі, але також і питання національної безпеки для США, і не можна залишатися осторонь таких гострих проблем.

У свою чергу Обама заявив, що він має намір зміцнювати лідерство Сполучених Штатів, щоб ефективно боротись з геноцидом у світі.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG