Спеціальні потреби

Актуально

У Росії поглиблюється криза через падіння цін на нафту

Російська економіка під час глобальної економічної кризи страждає чи не найбільше за будь-яку іншу країну. Росія, яка є головним енергетичним експортером, пережила не лише падіння банківської системи та фондових ринків, як це було і в інших країнах світу, але й стрімке зниження ціни на нафту.

Економічний бум Росії закінчився, фондові ринки опустилися на 70%. Російський рубль знизився до позначки трирічної давнини. Центральний банк витратив близько 150 мільярдів доларів, чверть своїх резервів, намагаючись укріпити рубль і підвищити його ринкову ліквідність.

Ці резерви були акумульовані у час, коли ціна на нафту досягла рекордної позначки. На сьогодні близько половини російського бюджету наповнюється з продажів нафти та газу. Отож падіння цін на сировину вже зовсім скоро може призвести до бюджетного дефіциту.

Консультант Костянтин Сімонов – директор Національного енергетичного фонду безпеки каже, що добувачі та постачальники нафти і газу становлять дві з трьох складових російської економіки:

«Третя складова допомагає витрачати прибутки від нафти та газу. Це власники ресторанів, будівельники, тощо. Адже ті гроші надходять в економіку і використовуються для купівлі житла, машин та харчів».

Отож низька вартість нафти і нестача кредитів обертаються для Росії замороженням будівництва, безлюдними автосалонами та зменшенням відвідувачів у ресторанах. Прем’єр-міністр Володимир Путін нещодавно попередив про можливі економічні негаразди, але запевнив росіян, що країна зможе пройти складний період з мінімальними втратами:

«Великі об’єми золотовалютних резервів і резервів Уряду Російської Федерації дає нам можливість проходити ці складні часи без серйозних ускладнень».

Однак, економісти попереджають, якщо вартість нафти залишатиметься низькою, а криза у світі триватиме довше ніж півроку, то Росія вже зовсім скоро вичерпає свої запаси.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG