Спеціальні потреби

Актуально

Американські автовиробники відправляють працівників у вимушені відпустки

Oстанню новину від американських автовиробників аж ніяк не можна назвати приємною для тисячів їхніх працівників і для країни загалом. Компанія «Крайслер» повідомила, що вже цієї п’ятниці закриє усі свої 30 заводів на чотири тижні. Але це ще не все. «Форд» продовжить вимушені різдвяні канікули для десяти своїх заводів на додатковий тиждень, а 20 підприємств «Дженерал Моторз» не працюватимуть майже увесь січень. Схоже погрози автобосів про те, що галузь перебуває на межі повного краху – починають справджуватись.

У п’ятницю усі конвеєри на 32 заводах «Крайслера» у Північній Америці зупиняться і стоятимуть нерухомо цілий місяць. 46 тисяч їхніх працівників перестануть одержувати зарплату, а отримають місячну державну допомогу з безробіття. Для них слово криза набуло дуже реального змісту.

Корпорація «Крайслер» щомісяця витрачає майже мільярд доларів. Її керівники кажуть, що вже за кілька тижнів гроші закінчаться. Продажі автомобілів критично низькі.

І не через низьку якість, як запевняє керівництво, а через проблеми на ринку побутового кредитування. Багато потенційних покупців просто не можуть взяти необхідну позику для купівлі нового авто. Зараз автосалони переповнені непроданими машинами і не замовляють нових. У «Крайслері» не знають якими будуть їхні продажі у наступні кілька місяців і скільки потрібно виробити нових машин.

Видання «Волл Стріт Джорнал» повідомляє, що «Крайслер» і «Дженерал Моторз» відновили переговори про можливе злиття компаній. «Форд» перебуває у дещо кращій ситуації, втім вимушений на додатковий тиждень подовжити традиційну двотижневу різдвяну зупинку виробництва на десяти своїх заводах.

У цих умовах губернатор штату Мічиган – автомобільного центру США, закликає мешканців та бізнесменів штату не чекати поки автозаводи зупиняться назавжди, а спрямовувати свої зусилля на розвиток альтернативних виробничих проектів. На думку Дженіфер Ґренголм, таким може стати виробництво нових екологічно чистих матеріалів для будівництва, попит на які останнім часом значно зріс:

«Чому б не створити у Мічигані заводи, які б випускали екологічно чисті матеріали, необхідні багатьом по всій країні. Тож ідея перенесення технологій з автоіндустрії, перенесення інтелектуальної власності і таланту у саме такі виробництва матеріалів нового покоління – це саме те що потрібно нашому штату тепер і це – суть теперішньої трансформації».

Велика трійка автовиробників все ще сподівається виплутатись з теперішньої кризи і чекає новин з Білого дому про виділення їй допомоги у розмірі 14 мільярдів доларів. Напередодні Джордж Буш запевнив, що позитивне рішення з цього приводу може бути прийняте вже у п’ятницю.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG