Спеціальні потреби

Актуально

Морґан Вільямс про економічну ситуацію в Україні


Не зважаючи на економічну кризу, Американсько-українська бізнес-рада, яка ще на початку 2008-го року об’єднувала лише 22 бізнес-структури, що інвестують в Україну, цього місяця прийняла у свої ряди соту компанію – нею став «Майкрософт». Президент Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс каже, що американський бізнес дивиться на перспективу і бачить Україну як потенційно успішну для розвитку бізнесу, не зважаючи на тимчасові негаразди.

На переконання Морґана Вільямса Українська економіка сьогодні страждає не лише через глобальну економічну кризу, але й через непрогнозовані дії уряду та нестабільну політичну ситуацію. За словами експерта останні декілька років ріст української економіки здійснювався за рахунок західних позичок:

«Вони отримали гроші в Нью-Йорку, у Лондоні, у Варшаві. В Україну прийшло багато інвестицій, кредитів. Велика кількість капіталу необхідна на розвиток країни прийшла ззовні. Але вдарила криза і кредитори захотіли повернення грошей, відмовляючись продовжити терміни кредитів».

На думку Морґана Вільямса, залежність від світової фінансової системи в Україні переплелась з політичною нестабільністю та помилками уряду:

«Багато людей недооцінюють того наскільки сильно успішний бізнес базується на стабільності, довірі, впевненості у майбутньому. Коли триває криза світового фінансового ринку і разом з тим ви маєте політичну кризу в Україні, у комбінації це означає, що криза в Україні буде гіршою, ніж це б могло бути. У розпал проблем, уряд починає пропонувати оподаткування імпорту на 20% – велика помилка. Потім вони накладають обмеження на грошовий обіг – ще одна помилка. Забагато разів уряд ухвалює помилкові рішення замість правильних».

Особливо турбує економіста неспроможність українського уряду стабілізувати власну валюту:

«Найголовніше завдання уряду захистити вартість вітчизняної валюти. Український уряд та національний банк не змогли забезпечити вартість гривні, що призвело до теперішньої девальвації і зараз треба діяти обережно і активно, щоб заощадження українців не знецінились зовсім».

Морґан Вільямс рекомендує здійснити декілька кроків, які б зменшили удар кризи для пересічних людей і стимулюли економіку:

«Правильно було б спростити процедури приходу західних компаній на український ринок. Уряду треба припинити маніпулювати цінами це завжди контрпродуктивно, вони мусять працювати дуже тісно з Міжнародним валютним фондом, з Європейським банком реконструкцій та розвитку у напрямку стабілізації банківської системи. Вже стало правилом, що Україна не використовує усього потенціалу програм покликаних їй допомагати.

Вони не можуть підготувати відповідну документацію. Якби я відповідав за уряд, я б призначив спеціальну групу, як б забезпечувала повне використання таких програм. Зараз як ніколи раніше вони повинні працювати над тим, щоб залучити увесь можливий капітал. Бездіяльність шкодить пересічним громадянам України і ситуація перед тим як стати кращою ще може погіршитись».

За прогнозами Морґана Вільямса 2009-ий рік може стати роком глибокого економічного падіння і лише можливо у 2010-му справи почнуть знову налагоджуватись. Але саме тому Американсько-українська бізнес-рада налагоджується на плідну роботу, – каже її президент:

«Україна нікуди не зникне. Україна дуже важлива країна, Україна має чудовий потенціал. Найкращі дні України в економічному плані та у розвитку бізнесу ще попереду. Українці можуть більше виробляти, вони можуть стати більш багатими і стабільними. Україна може бути великим економічним успіхом, якщо працюватимуть відповідні норми, якщо уряд буде дивитись вперед, підтримуватиме розвиток бізнесу. Роботи є на всіх аби сприяти розвитку України на благо українців».

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG