Спеціальні потреби

Актуально

Морґан Вільямс про економічну ситуацію в Україні


Не зважаючи на економічну кризу, Американсько-українська бізнес-рада, яка ще на початку 2008-го року об’єднувала лише 22 бізнес-структури, що інвестують в Україну, цього місяця прийняла у свої ряди соту компанію – нею став «Майкрософт». Президент Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс каже, що американський бізнес дивиться на перспективу і бачить Україну як потенційно успішну для розвитку бізнесу, не зважаючи на тимчасові негаразди.

На переконання Морґана Вільямса Українська економіка сьогодні страждає не лише через глобальну економічну кризу, але й через непрогнозовані дії уряду та нестабільну політичну ситуацію. За словами експерта останні декілька років ріст української економіки здійснювався за рахунок західних позичок:

«Вони отримали гроші в Нью-Йорку, у Лондоні, у Варшаві. В Україну прийшло багато інвестицій, кредитів. Велика кількість капіталу необхідна на розвиток країни прийшла ззовні. Але вдарила криза і кредитори захотіли повернення грошей, відмовляючись продовжити терміни кредитів».

На думку Морґана Вільямса, залежність від світової фінансової системи в Україні переплелась з політичною нестабільністю та помилками уряду:

«Багато людей недооцінюють того наскільки сильно успішний бізнес базується на стабільності, довірі, впевненості у майбутньому. Коли триває криза світового фінансового ринку і разом з тим ви маєте політичну кризу в Україні, у комбінації це означає, що криза в Україні буде гіршою, ніж це б могло бути. У розпал проблем, уряд починає пропонувати оподаткування імпорту на 20% – велика помилка. Потім вони накладають обмеження на грошовий обіг – ще одна помилка. Забагато разів уряд ухвалює помилкові рішення замість правильних».

Особливо турбує економіста неспроможність українського уряду стабілізувати власну валюту:

«Найголовніше завдання уряду захистити вартість вітчизняної валюти. Український уряд та національний банк не змогли забезпечити вартість гривні, що призвело до теперішньої девальвації і зараз треба діяти обережно і активно, щоб заощадження українців не знецінились зовсім».

Морґан Вільямс рекомендує здійснити декілька кроків, які б зменшили удар кризи для пересічних людей і стимулюли економіку:

«Правильно було б спростити процедури приходу західних компаній на український ринок. Уряду треба припинити маніпулювати цінами це завжди контрпродуктивно, вони мусять працювати дуже тісно з Міжнародним валютним фондом, з Європейським банком реконструкцій та розвитку у напрямку стабілізації банківської системи. Вже стало правилом, що Україна не використовує усього потенціалу програм покликаних їй допомагати.

Вони не можуть підготувати відповідну документацію. Якби я відповідав за уряд, я б призначив спеціальну групу, як б забезпечувала повне використання таких програм. Зараз як ніколи раніше вони повинні працювати над тим, щоб залучити увесь можливий капітал. Бездіяльність шкодить пересічним громадянам України і ситуація перед тим як стати кращою ще може погіршитись».

За прогнозами Морґана Вільямса 2009-ий рік може стати роком глибокого економічного падіння і лише можливо у 2010-му справи почнуть знову налагоджуватись. Але саме тому Американсько-українська бізнес-рада налагоджується на плідну роботу, – каже її президент:

«Україна нікуди не зникне. Україна дуже важлива країна, Україна має чудовий потенціал. Найкращі дні України в економічному плані та у розвитку бізнесу ще попереду. Українці можуть більше виробляти, вони можуть стати більш багатими і стабільними. Україна може бути великим економічним успіхом, якщо працюватимуть відповідні норми, якщо уряд буде дивитись вперед, підтримуватиме розвиток бізнесу. Роботи є на всіх аби сприяти розвитку України на благо українців».

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG