Спеціальні потреби

Керолайн Кеннеді бореться за місце у Сенаті


Керолайн Кеннеді, дочка колишнього Президента Джона Кеннеді, розпочала активну кампанію, і претендує на сенаторське місце від штату Нью-Йорк, звільнене нещодавно Гілларі Клінтон. Щоб стати сенатором, Керолайн Кеннеді треба переконати лише одного виборця – губернатора штату, який, за законом має прийняти таке рішення. 17% усіх американців, яких призначали чи обирали на федеральну службу – були родичами когось з вже діючих федеральних службовців.

Керолайн Кеннеді розпочала свій власний тур штатом Нью-Йорк. Шатом, який хоче представляти в Сенаті, але насправді, як вважає дехто, мало що знає про його життя. І взагалі Керолайн рідко коли виїджала за межі міста Нью-Йорк. Крім того вона ніколи не працювала на високих державних посадах і взагалі раніше не була надто активною у громадському житті.

Потенційні майбутні колеги по роботі не надто тепло вітають нову претендентку, кажучи, що ДНК не обов‘язково передає усі таланати, які мав хтось у родині. Дехто згадує, що вона навіть не ходила голосувати під час багатьох виборів. Керолайн намагається втихомирити критику:

«Я давно займаюся суспільними справами, я написала книги на тему Конституції і важливість участі кожного, я врешті-решт виростила сім’ю».

У містечку Рочестер її візит немилозвучно назвали «проїздом», а в Баффало Керолайн запитали, чи вона хоч раз була у цьому місті раніше.

Все це нагадує передвиборчий тур, який робила Гілларі Клінтон майже десть років тому, а також дядько Керолайн, Роберт Кеннеді, який також проводив кампанію у цьому штаті.

Втім політичні оглядачі, серед яких і Генк Шаінкопф, кажуть, що Керолайн на новий рівень піднімає проблему спадкоємності в американській політиці:

«По перше, Гілларі Клінтон почала активну кампанію в Нью-Йорку ще за рік до того, як звільнилося сенаторське крісло. Вона показала, що знає про проблнми, які турбують населення цього штату. Керолайн Кенеді змагається фактично лише за підтримку однієї людини – губернатра Нью-Йорка».

Але Керолайн це скоріше підтвердження правила, а не виняток з нього. Якщо губернатор не вибере Кеннеді, він може вибрати Ендрю Комо – Генерального прокурора штату. Його батько Маріо Комо колись був губернатором в Нью-Йорку.

А в штаті Делавер, син Джозефа Байдена, Бо, який також є генеральним прокурором штату, може претендувати на сенаторське крісло батька, залишаючи інших достойних політиків без шансу бути обраними на ці посади, а виборців із запитанням – «Невже справа лише в сім’ї?»

Політичний аналітик Коукі Робертс каже: «Всі ці зітхання, що в Сенаті лише політичні родини… Сім’ї грають роль у всіх сферах американського життя. Діти акторів стають акторами, діти лікарів – лікарями. У політиці ім’я може допомогти стартувати, але щоб втриматися – це вже справа за вами».

XS
SM
MD
LG