Спеціальні потреби

Рік, що минає, був знаковим у відносинах України та США


Рік, що минає, виявився знаковим в українсько-американських відносинах. Принаймні таку оцінку висловив Міністр закордонних справ України Володимир Огризко, підбиваючи підсумки року. Дипломат зауважує – в першу чергу 2008-ий став «безпрецедентно активним» в українсько-американських стосунках. Візитами обмінялися президенти обох країн, та керівники зовнішньополітичних відомств.

Вдалося узгодити «дорожню карту» – документ, який визначатиме майбутнє міждержавних відносин та хартію про стратегічне партнерство. Почала працювати рада з питань торгівлі та інвестицій. Огризко оцінює все це як прорив і сподівається, що з приходом у Білий дім нової адміністрації темп розвитку стосунків збережеться.

Поділився міністр і баченням перспектив розвитку стосунків із іншим стратегічним партнером – Російською Федерацією. Каже – хоче, щоб у найближчі роки країни перейшли на прозорі економічні відносини, передусім у сфері газопостачання. Мовляв, тоді ці питаня не будуть накладати відбиток на інші аспекти співпраці. Міністр визнає – стосунки двох країн можуть бути ефективнішими. Чекають зокрема й прогресу у розмежуванні лінії кордону. Бо неврегульованість цього питання буде затримувати переговори Києва із Європейським Союзом про скасування візового режиму для українців.

Наступного року очікують пожвавлення переговорного процесу і з Брюсселем про зону вільної торгівлі. Для цього вже створене спеціальне бюро, до якого залучили декілька десятків фахівців.

У наступному році Огризко сподівається зберегти програму інформування населення про діяльність НАТО.

Через те, що фінансування міністерства планують скоротити, міністр каже – дипломатам доведеться рідше їздити у відрядження.

XS
SM
MD
LG