Спеціальні потреби

Соцопитування: Економічна криза стала подією року


Українці розчаровані підсумками року, що минає. Соціологічні опитування свідчать, що громадяни незадоволені тим, як розвивається їхня країна і діями політиків – як владних, так і опозиційних.

Суцільне розчарування і незадоволення – такими словами можна схарактеризeвати ставлення українців до того, що відбувалося в державі цього року. Лише кожен тридцятий вважає, що Україна йшла в правильному напрямку, – кажуть соціологи. Абсолютна більшість громадян впевнена у протилежному.

Попри те, що за статистикою доходи населення майже протягом усього року зростали, більшість висловлює негативні оцінки економічним досягненням країни – нинішні високі ціни і комунальні тарифи найбільше дратують людей.

Соціологи констатують, щогромадяни розчаровані діями політиків як провладних, так і опозиційних. Найбільше схвальних відгуків отримала Прем’єр – Юлія Тимошенко. Хоча й результати її підтримки не свідчать про загальну любов – ледве кожен п’ятий українець вважає її політиком року. Значно відстав від неї лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Президента Віктора Ющенка майже половина опитаних взагалі назвала розчаруванням року. Соціологи відзначають – в кінці року після початку економічної нестабільності довіра до майже всіх політиків продовжувала знижуватися. Саму ж кризу українці найчастіше називають подією року.

А от зовнішньполітичні уявлення громадян змін практично не зазнали. Як і рік тому, більшість українців хотіла б бачити свою країну членом ЄС і проти вступу до НАТО. Приєднання до Альянсу однозначно схвалює ледве кожен п’ятий опитаний. Стосунки із Росією люди вважають нестабільними. Найбільший же прогрес, на думку громадян, цього року спостерігався у міждержавних зв’язках із Сполученими Штатами.

XS
SM
MD
LG