Спеціальні потреби

Актуально

Соцопитування: Економічна криза стала подією року

Українці розчаровані підсумками року, що минає. Соціологічні опитування свідчать, що громадяни незадоволені тим, як розвивається їхня країна і діями політиків – як владних, так і опозиційних.

Суцільне розчарування і незадоволення – такими словами можна схарактеризeвати ставлення українців до того, що відбувалося в державі цього року. Лише кожен тридцятий вважає, що Україна йшла в правильному напрямку, – кажуть соціологи. Абсолютна більшість громадян впевнена у протилежному.

Попри те, що за статистикою доходи населення майже протягом усього року зростали, більшість висловлює негативні оцінки економічним досягненням країни – нинішні високі ціни і комунальні тарифи найбільше дратують людей.

Соціологи констатують, щогромадяни розчаровані діями політиків як провладних, так і опозиційних. Найбільше схвальних відгуків отримала Прем’єр – Юлія Тимошенко. Хоча й результати її підтримки не свідчать про загальну любов – ледве кожен п’ятий українець вважає її політиком року. Значно відстав від неї лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Президента Віктора Ющенка майже половина опитаних взагалі назвала розчаруванням року. Соціологи відзначають – в кінці року після початку економічної нестабільності довіра до майже всіх політиків продовжувала знижуватися. Саму ж кризу українці найчастіше називають подією року.

А от зовнішньполітичні уявлення громадян змін практично не зазнали. Як і рік тому, більшість українців хотіла б бачити свою країну членом ЄС і проти вступу до НАТО. Приєднання до Альянсу однозначно схвалює ледве кожен п’ятий опитаний. Стосунки із Росією люди вважають нестабільними. Найбільший же прогрес, на думку громадян, цього року спостерігався у міждержавних зв’язках із Сполученими Штатами.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG