Спеціальні потреби

Актуально

Чи використовує Росія газ як інструмент тиску?

На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в рамках якого поставили запитання: «Чи використовує Росія газ для чинення тиску на інші країни?». Дивіться відео з результатами опитування. Внизу подаємо кілька коментарів, які надійшли до нас електронною поштою.«Російська політика нестриманості і державної істерії, що провадиться відносно проявів незалежності держав-сусідів, диктує її поведінку чинення тиску чим завгодно: газом, нафтою, територіальними претензіями..., дефіцітом поваги», - Олександр, Київ

«Заплатіть за те, що купуєте. Виконуйте умови договорів, які підписали. Росія виконала умови по постачанню газу – так, Україна виконала умови по оплаті – ні. Так який ж це політичний тиск на інші країни. Це чистої води економіка. Не треба заполітизовувати економіку. Хто з Вас віддасть товар і чекатиме оплати більше зазначеного терміну. Росія в таких же умовах поставляла газ, в яких ми повинні були платити їй за газ… Газ не лізинговий товар, який оплачується десятиліттями», - Володимир, Суми

«Росія – Імперія Зла! Тільки США можуть нам допомогти звільнитись від КДБістських обіймів Москви! Путін вже купив Шредера, Меркель, Берлусконі і Саркозі!», - «Лерах», Україна

«Тиск до інших країн на світовому рівні на сьогодні чинить лише одна 'демократична' держава. Якби США тиснули на людство з таким завзяттям як Росія, то не було б ні кризи, ні війн, ні голоду, ні депресій. Годі вже лізти до українців з антиросійськими питаннями, та настроювати … проти наших братів. Ми не настільки дурні як ви вважаєте, добре розуміємо, хто нам ворог. Коментар не опублікуєте, лише антиросійські пройдуть-факт!», - Сергій, Рівне

«Керівники РФ використовують газову залежність сусідніх країн з метою відродження та поширення свого нелюдського режиму. Альтернатива - електропостачання», - Олексій Чайка, Харків

«Це все, що вона має. Як би не газ, з нею ніхто б не рахувався», - Вікторія, Київ

«Україна завжди виконувала свої обов'язки перед країнами Європи в сфері постачання російського газу, вона має можливість зберегати зайвий газ, який на даний момент не потребує Європа в своїх підземних сховищах і при першій необхідності відправити його європейським споживачам. Росія ж не має такої можливості і хочетьтся подивитись, як вона зможе на значний період перекрити "газовий кран", можливо тільки собі на збиток, випалюючи його», - Андрій Лякін, Київ

«Хто чим може, тим і шантажує. США не виняток…» - Ігор, Україна

«Тисне, і правильно робить! Ми б також тиснули. Якби було чим!», - Ігор, Одеса

«У випадку створення консорціуму видобувачів газу постане необхідність створення міжнародного об'єднання споживачів, яке дасть можливості протистояння. Для України важливо припинити внутрішні суперечки і об'єднати зусилля політичних еліт», - Любомир, Україна

Я гадаю, що Росія підло використовує питання з газом! Можливо, навіть,шантажує Україну! Я думаю це суттєве питання і його вирішувати потрібно у першій черзі! Чому б Україні не пдіняти питання з російським флотом у Криму? Це тежболісна точка Росії... , «Хуліган», Кременчук

«Давно можна було обходитись без газу і російського тиску, оскільки існують інші види енергії. Всім це відомо. Російські Путіни повинні подавитися своїм газом і нафтою. Ну ж і продажні європейські політики! Путін завойовує цілий світ…», - Олександра, Австрія

«Панство, організатори опитування, чому б вам не провести опитування та наступну тему: «Чи вважаєте ви, що США почали війну в Іраку з метою заволодіння нафто родовищами?» А можливо на таку тему: «Чи закінчився термін оренди Аляски, чи повинна Росія вимагати її повернення?» При цьому цікаво було би таке опитування провести в Росії. Думаю, результати опитування вас не втішать, це ще м’яко сказано… І взагалі проблема тут не в Росії, а в самій Україні, а точніше в її теперішніх керівниках і звичаях. Невже Україні потрібно було протистояння з Росією, яке почалось з січня 2005 року? Відповім – НІ! …І все це, здається мені, сталось і не без «допомоги» США. І взагалі припиніть роздмухувати сварку між слов’янськими народами. Думаю, що ми без думки США знайдемо вихід з будь-якої ситуації, тільки емоції слід відсунути навіть не на другий план», - Віталій Демідов, Київ.


Всі новини дня

Пентагон не вважає, що росіяни покинули острів Зміїний «як жест доброї волі»

Знімок від  Maxar Technologies - острів Зміїний в Чорному морі, 30 червня 2022 року. (Супутниковий знімок ©2022 Maxar Technologies via AP)

Українські військові успішно використовують нову зброю, яку вони отримують від західних партнерів і одним з прикладів є відступ російських військ з острова Зміїний, сказав високопоставлений чиновник міністерства оборони США.

«Ми не вважаємо, що можна вірити тому, що говорить Росія, що ніби її відступ з острова Зміїний є «жестом доброї волі». Навпаки, ми вважаємо, що це був великий успіх українців, яким вдалося серйозно натиснути на росіян за допомогою ракет «Гарпун», які вони отримали нещодавно», – сказав під час брифінгу у п'ятницю представник Пентагону.

Те, що російські війська вже не контролюють острів Зміїний, полегшує оборону Одеси та створює можливість для розблокування портів на Чорному морі у майбутньому, наголосив він.

Міністерство оборони США прокоментувало останні події на полі бою в Україні та ситуацію з постачанням нової зброї та боєприпасів, про яке було оголошено у п’ятницю, 1 липня.

Говорячи про нещодавній «трагічний обстріл» торгового центру в Кременчуці, представник Пентагону сказав, що на думку фахівців оборонного відомства, ракети, якими обстрілювали місто, були, з великою ймовірністю, розроблені для враження кораблів.

«Тому ми вважаємо, що це не та ракета, якою можна точно влучати у цілі на суші, і особливо в умовах міста. Тобто це є ще один приклад того, як Росія використовує зброю, не рахуючись з тим, до яких руйнівних наслідків та жертв серед мирного населення це призведе», – сказав представник Пентагону.

Щодо подій на Донбасі, то за даними Пентагону, бої досі точаться біля Лисичанска, поблизу нафтопереробного заводу, який росіяни вже оголосили під своїм контролем.

«Ми бачимо ще один приклад того, як росіяни витрачають величезні зусилля та ресурси заради того, щоб отримати контроль над крихіними ділянками території», – заявив представник Пентагону.

Говорячи про новітню зброю, яку українські війська отримали в рамках допомоги від США, чиновник Міністерства оборони США сказав, що українці дуже швидко опанували ракетні комплекси HIMARS і змогли їх ефективно використовувати для ударів по командних центрах російських військ.

Чиновник Міністерства оборони США наголосив, що у новому пакеті допомоги в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), про який було оголошено раніше цього ж дня, будуть дві нові установки спільного американсько-норвезького виробництва – Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи, NASAMS.

«Ця нова система є на озброєнні НАТО. І її постачання в Україну означає, що ми допомагаємо українській армії перейти на протиповітряну зброю тих зразків, яку використовують країни-члени НАТО. Хочу наголосити, що українці фантастично добре використовують ту зброю, яку вони мають, але вона є радянського зразка, виробляється в Росії, тому на майбутнє українцям потрібні будуть нові сучасні зразки зброї», – наголосив чинвник Пентагону.

Як уточнили в Пентагоні, допомога з президентського пакету може надійти впродовж днів, а на допомогу рамках USAI, яка приходить не з американських військових складів, а замовляється у виробника, можливо, доведеться чекати «кілька тижнів, або і кілька місяців».

Раніше сьогодні Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні.

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Більше

XS
SM
MD
LG