Спеціальні потреби

Актуально

Чи використовує Росія газ як інструмент тиску?

На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в рамках якого поставили запитання: «Чи використовує Росія газ для чинення тиску на інші країни?». Дивіться відео з результатами опитування. Внизу подаємо кілька коментарів, які надійшли до нас електронною поштою.«Російська політика нестриманості і державної істерії, що провадиться відносно проявів незалежності держав-сусідів, диктує її поведінку чинення тиску чим завгодно: газом, нафтою, територіальними претензіями..., дефіцітом поваги», - Олександр, Київ

«Заплатіть за те, що купуєте. Виконуйте умови договорів, які підписали. Росія виконала умови по постачанню газу – так, Україна виконала умови по оплаті – ні. Так який ж це політичний тиск на інші країни. Це чистої води економіка. Не треба заполітизовувати економіку. Хто з Вас віддасть товар і чекатиме оплати більше зазначеного терміну. Росія в таких же умовах поставляла газ, в яких ми повинні були платити їй за газ… Газ не лізинговий товар, який оплачується десятиліттями», - Володимир, Суми

«Росія – Імперія Зла! Тільки США можуть нам допомогти звільнитись від КДБістських обіймів Москви! Путін вже купив Шредера, Меркель, Берлусконі і Саркозі!», - «Лерах», Україна

«Тиск до інших країн на світовому рівні на сьогодні чинить лише одна 'демократична' держава. Якби США тиснули на людство з таким завзяттям як Росія, то не було б ні кризи, ні війн, ні голоду, ні депресій. Годі вже лізти до українців з антиросійськими питаннями, та настроювати … проти наших братів. Ми не настільки дурні як ви вважаєте, добре розуміємо, хто нам ворог. Коментар не опублікуєте, лише антиросійські пройдуть-факт!», - Сергій, Рівне

«Керівники РФ використовують газову залежність сусідніх країн з метою відродження та поширення свого нелюдського режиму. Альтернатива - електропостачання», - Олексій Чайка, Харків

«Це все, що вона має. Як би не газ, з нею ніхто б не рахувався», - Вікторія, Київ

«Україна завжди виконувала свої обов'язки перед країнами Європи в сфері постачання російського газу, вона має можливість зберегати зайвий газ, який на даний момент не потребує Європа в своїх підземних сховищах і при першій необхідності відправити його європейським споживачам. Росія ж не має такої можливості і хочетьтся подивитись, як вона зможе на значний період перекрити "газовий кран", можливо тільки собі на збиток, випалюючи його», - Андрій Лякін, Київ

«Хто чим може, тим і шантажує. США не виняток…» - Ігор, Україна

«Тисне, і правильно робить! Ми б також тиснули. Якби було чим!», - Ігор, Одеса

«У випадку створення консорціуму видобувачів газу постане необхідність створення міжнародного об'єднання споживачів, яке дасть можливості протистояння. Для України важливо припинити внутрішні суперечки і об'єднати зусилля політичних еліт», - Любомир, Україна

Я гадаю, що Росія підло використовує питання з газом! Можливо, навіть,шантажує Україну! Я думаю це суттєве питання і його вирішувати потрібно у першій черзі! Чому б Україні не пдіняти питання з російським флотом у Криму? Це тежболісна точка Росії... , «Хуліган», Кременчук

«Давно можна було обходитись без газу і російського тиску, оскільки існують інші види енергії. Всім це відомо. Російські Путіни повинні подавитися своїм газом і нафтою. Ну ж і продажні європейські політики! Путін завойовує цілий світ…», - Олександра, Австрія

«Панство, організатори опитування, чому б вам не провести опитування та наступну тему: «Чи вважаєте ви, що США почали війну в Іраку з метою заволодіння нафто родовищами?» А можливо на таку тему: «Чи закінчився термін оренди Аляски, чи повинна Росія вимагати її повернення?» При цьому цікаво було би таке опитування провести в Росії. Думаю, результати опитування вас не втішать, це ще м’яко сказано… І взагалі проблема тут не в Росії, а в самій Україні, а точніше в її теперішніх керівниках і звичаях. Невже Україні потрібно було протистояння з Росією, яке почалось з січня 2005 року? Відповім – НІ! …І все це, здається мені, сталось і не без «допомоги» США. І взагалі припиніть роздмухувати сварку між слов’янськими народами. Думаю, що ми без думки США знайдемо вихід з будь-якої ситуації, тільки емоції слід відсунути навіть не на другий план», - Віталій Демідов, Київ.


Всі новини дня

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зеленський запросив Ілона Маска в Україну - NYT

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск. 25 серпня 2022. REUTERS/Adrees Latif

Президент України Володимир Зеленський 30 листопада запросив американського мільярдера Ілона Маска відвідати Україну, щоб побачити збитки, завдані країні російськими військами, повідомляє видання The New York Times.

Такий візит міг би допомогти бізнесменові зрозуміти ситуацію, перш ніж робити заяви про неї, сказав Зеленський через відеозв’язок із The New York Times DealBook Summit.

«Якщо ви хочете зрозуміти, що тут зробила Росія, приїжджайте в Україну, і ви побачите це на власні очі. Після цього ви скажете нам, як закінчити цю війну, хто її почав, і коли ми можемо її закінчити», – цитує Зеленського видання.

На початку жовтня американський мільярдер, засновник компанії SpaceX Ілон Маск у твітері написав, що задля досягнення миру Україна має залишатися нейтральною, а Росії треба віддати Крим. При чому, за його словами, «Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)».

Ця заява викликала осуд українського суспільства. Після критики та реакції президента Володимира Зеленського Маск заявив, що і далі підтримує Україну, але виступає проти «масштабної ескалації» у війні Росії проти України.

У лютому Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових.

У вересні компанія Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.

Більше

XS
SM
MD
LG