Спеціальні потреби

Світ зустрів Новий Рік, зупинившись на одну секунду


Якщо ви думаєте, що Новий 2009-ий рік наступив рівно опівночі з 31-го грудня на 1-ше січня – ви помиляєтеся. Насправді настав він з тринадцятим ударом курантів. Мешканці планети мали додаткову секунду, щоб розпрощатись з високосним 2008-им роком.

Рішення про введення так званої «стрибальної секунди» прийняла Міжнародна служба обороту Землі для узгодження шкали Всесвітнього координованого часу. Уперше це було зроблено 40 років тому, коли науковці помітили різницю між астрономічним часом та атомним, який вимірюється спеціальними годинниками, що зберігаються в умовах, наближених до космічного вакууму. Справа у тому, що обертання земної кулі навколо своєї осі іноді відходить від графіку, переважно через погодні умови, – каже дослідник національного інституту стандартів і технологій Дон Салліван:

«Якщо випадає багато снігу і він накопичується на верхівках гір, це може уповільнити обертання земної кулі. Навпаки, якщо температура висока, сніг тане швидко – рух Землі прискорюється. І коли такі збої стаються ми приймаємо рішення виправити неточність».

А кожному з нас залишилось вирішити, як корисніше використати додаткову секунду. Відкрити пляшку шампанського, подарувати зайвий поцілунок чи загадати ще одне бажання на наступний рік. Не зволікайте, однак, секунда минає швидко.

XS
SM
MD
LG