Спеціальні потреби

Ізраїль продовжує наземну операцію в секторі Гази


Ізраїль розпочав нову фазу військової операції у контрольованому Гамасом секторі Гази, щоби зупинити ракетний обстріл ізраїльської території бойовиками угруповання. У ніч зі суботи на неділю ізраїльські війська за підтримки авіації увійшли у Газу, поділивши територію сектора на дві частини. За повідомленнями, в районі тривають інтенсивні бої. Обидві сторони заявляють про людські втрати. Між тим екстрене засідання Ради Безпеки ООН з приводу ситуації в Газі закінчилося безрезультатно.

Наземна операція розпочалася після повітряних бомбардувань об`єктів Гамасу, які тривали понад тиждень. Відтак Ізраїль тисячі ізраїльських солдатів увійшли на територію сектора під прикриттям ночі у неділю. Дії Ізраїлю пояснив речник уряду єврейської держави Марк Реґев.

«Ми розпочали цю військову операцію, не тому що хотіли цього. Ми розпочали її, бо не мали виходу. Ми маємо до діла з керівництвом Гамасу, яке порушило перемир’я і постійно обстрілює ракетами мирне населення на півдні країни, то ж ми змушені стати на захист нашого народу».

Бойовики угруповання, за всіма ознаками, були готові до ізраїльського наступу, оскільки чинили значний опір. У результаті боїв загинуло понад 30 палестинців, переважно мирне населення, - повідомляє палестинська сторона. Ізраїльтяни також зазнали втрат – один солдат загинув і ще 30 поранені, з них двоє - серйозно.

Ізраїль заявляє, що не збирається залишатися у Газі. Наземна операція тимчасова і ставить собі за мету покласти край ракетному обстрілу ізраїльської території і зруйнувати військову інфраструктуру Гамасу, - запевняє ізраїльське командування. Однак мешканці міста Сдерот, що є об’єктом постійного обстрілу Гамасу, поділені у своїх поглядах щодо дій уряду.

«Якщо авіарейди не принесли результатів, то навряд чи допоможе наземна операція», сказав Марат – один із жителів міста. «Я вважаю, що наземна операція мала розпочалися давно, але краще пізніше, ніж ніколи. Ми тут страждаємо від ракет вже 8 років», зазначив Мордехай – інший житель міста.

Зусилля міжнародного співтовариства врегулювати ситуацію в регіоні наразі обмежуються лише заявами. Рада Безпеки ООН після кількох годин екстрених нарад не змогла прийняти резолюцію з вимогою про негайне припинення вогню. За повідомленнями, документ заблокували Сполучені Штати через те, що не бачать перспектив для його успішної реалізації. Позицію Вашингтона з`ясував заступник постійного представника США в ООН Алехандро Вольф:

«Ми не бачимо перспектив того, що Гамас дотримуватиметься умов перемир’я, і схвалення ще однієї резолюцій у цей час не принесе успіху… Рада Безпеки не одноразово висловлювала занепокоєння нападами Гамасу на Ізраїль. Статут цієї організації захищає право кожного члена на самозахист, так що самооборона Ізраїлю обговоренню не підлягає».

Арабські країни домагаються від Ради Безпеки схвалення резолюції з вимогою до Ізраїлю про негайне припинення вогню. «Ізраїль не може поводитися як держава поза міжнародним законом і робити, що їй заманеться з палестинським народом», - заявив постійний представник уряду Палестинської автономії в ООН Ріяд Мансур і додав:

«Це справа Ради Безпеки ООН врегулювати ситуацію, що загрожує миру і стабільності в регіоні. Ми у стані війни, проти палестинського народу вчинено агресію, і це дуже сумно і трагічно, що Рада Безпеки не може вирішити це питання і вимагати від Ізраїлю, окупаційної сили і агресора, припинити наступ і повернутися на позиції до початку наземної операції», -- зазачив Мансур.

XS
SM
MD
LG