Спеціальні потреби

Ефективність нетрадиційної медицини у лікуванні аутизму


Однією із сумних ознак нашого часу є дедалі частіші випадки аутизму дітей. За загальностатистичними даними аутизм трапляється в однієї із 150 дітей, хоча в штаті Юта ці показники більші – один випадок на 133 дитини. У Юті майже сім тисяч родин мають дитину-аутиста. Колтон – один із таких дітей.

Батьки Колтона розповідають, що він був веселою дитиною, завжди усміхненою, почав говорити в дев’ять місяців, почав повзати, але у 18 місяців все змінилось після того, як хлопчику зробили щеплення. Колтон припинив розмовляти, не реагував, коли до нього звертались. Лікарі виявили у нього аутизм, і порадили готуватись до постійної опіки. Хлопчик не витримував галасу, відмовлявся їсти, а натомість облизував поверхні. Медична опіка Колтона була традиційною і він лишався замкненим у собі. Знайомі порадили альтернативні методи лікування, включно з хіропрактикою. Батько був настроєний скептично, бо думав, що їхньому сину вже ніщо не може допомогти.

Лікар Трой Фрейзер виписав гомеопатичні засоби, щоби очистити організм хлопчика від токсинів. Він заборонив цукор, консерванти і хімічні складники в його їжі. Але лише очистити організм було замало, треба було наповнити його корисними складниками. Родина побачила зрушення, повільно Колтон почав повертатися до нормального життя. Він знову почав гратись у батьків на колінах,заглядати в очі. Батьки погодились на хіропрактику. Головним завданням лікарів було відновити неврові функції голови, шиї, спини, хребта. Вже після першого тижня були помітні великі зміни. Мама Колтона не приховує емоцій:

«Він почав бігати за дітьми, як ніби його збудили. Думаю, що найкращий день мого життя був, коли він сказав «мама». Це було його перше слово з часу хвороби, а йому тоді було майже три роки».

Лікар Таммера Теннер розробила терапевтичну їзду з використанням породи коней з специфічною ходою. За її словами, рухи коня стимулювали мозок Колтона.

Ще одним результатом лікування стала риса, часто неможлива для аутистів – почуття гумору. Хоч спочатку батько хлопчика був настроєний скептично, але з результатами сперечатись було важко.

Хіропрактика спрацювала в випадку Колтона і, можливо, допоможе ще комусь. Зараз він розмовляє повними реченнями, його словниковий запас – 300 слів. Родина визнає, що цей результат вдалося досягти не тільки завдяки лікуванню, але й через те, що заняття з Колтоном було почато негайно після діагнозу, що дуже важливо. Батьки усвідомлюють, що у випадку припинення лікування Колтон може регресувати. У Сполучених Штатах це лікування не оплачується медичним страхуванням. Лікар Фрейзер працює над створенням неприбуткової організації, яка помагала б в оплаті лікування дітей з специфічними потребами.

XS
SM
MD
LG