Спеціальні потреби

Актуально

ЄС не втручається у газовий конфлікт між Україною і Росією

Російський газ через Україну йде практично в повному обсязі. Речник Єврокомісії Ферран Тарраделас Еспуні визнав перебої у постачанні палива до декількох країн-членів ЄС. Але додав, що за останніми даними, обсяги недоданого газу були або компенсовані, або спрямовані іншими маршрутами. Єврокомісія запевняє, що споживачі ЄС не відчули дефіциту палива. Еспуні також заявив про значну кількість запасів газу в країнах ЄС, що дозволить повністю забезпечити потреби в ньому протягом тривалого часу.

ЄС вирішив не втручатися у конфлікт двох компаній, та не підтримувати жодну із сторін. Це рішення прийнято, враховуючи конфіденційність контрактів між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», що визначають умови постачання і транзиту газу. Однак Єврокомісія закликала Росію і Україну швидше владнати суперечку. Вже у понеділок до Києва прибуває група експертів ЄК, яка на місці спробує розібратися у ситуації.

Речник Єврокомісії прокоментував ситуацію під час прес-конференції.

Кореспондент: Яка ситуація із постачанням газу до європейських країн з огляду на українсько-російську суперечку. Чи не має у вас інформації про причини із нестабільним транзитом газу?

ФЕ: Підрозділи Єврокомісії аналізують ситуацію в усіх країнах-членах ЄС, які отримують газ через українські газопроводи. Було виявлено декілька перебоїв у постачанні декількох країн. Ситуація змінюється кожної хвилини. Деякі із цих проблем вже були усунуті. На цей момент я вам можу сказати, що збої у постачанні дійсно були. Поки що суттєвих недопоставок палива не було до жодної країни. Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією. Декілька країн відчули перепади у обсягах отримуваного палива. ЄК аналізує причини цих перепадів, як вони компенсовані і які заходи вживаються для забезпечення споживачів. Інформація, яку ми отримали від компаній постачальників газу свідчить, що на цей момент кінцеві споживачі не відчули перебоїв із постачанням газу. Ризику дефіциту газу для європейських споживачів немає.

Кореспондент: Ви згадали, про проблеми із постачанням до деяких країн. Які саме держави їх відчули?

ФЕ: Були повідомлення про перебої із постачанням із Угорщини. Але за останньою інформацією із Угорщини ситуація там в нормі. Була інформація про скорочення постачання у Словаччину. Поки ми не маємо інформації, чи стабілізувалося там постачання. Ми отримали повідомлення із Румунії про суттєве падіння тиску газу. Але цього ранку тиск нормалізувався. Також було повідомлення із Польщі про скорочення постачання газу, який транспортується через Україну. Але обсяги були компенсовані через газопроводи, які йдуть територією Білорусі. Це найостанніша інформація, яку ми маємо станом на цю годину. Але ситуація змінюється кожну хвилину. Тому і ця інформація може застаріти найближчими годинами.

Кореспондент: Якщо ситуація досить стабільна, з якою метою тоді збирається група із координації ситуації в газовому секторі?

ФЕ: Ситуація дійсно спокійна станом на сьогодні. Але є невирішені питання. Середина зими, а суперечка досі не залагоджена. До того ж мали місце перебої із постачанням газу.

Кореспондент: Чи Європейська комісія і надалі розглядає цей конфлікт як комерційну суперечку і не вбачає в ній політичного підтексту?

ФЕ: Так, це комерційна суперечка і її мають владнати обидві сторони.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG