Спеціальні потреби

Актуально

Хіропрактика – один із способів лікування аутизму?Однією з сумних ознак нашого часу є дедалі частіші випадки аутизму в дітей. За загально-статистичними даними, аутизм трапляється в однієї із ста п’ятдесяти дітей, хоча в штаті Юта - навіть ще частіше – один випадок на сто тридцять три дитини. В Юті майже сім тисяч родин мають дитину-аутиста. Серед них родина Сміт.

Колтон полюбляє бавитись з старшою сестричкою Бритон. Але ще донедавна про це можна було лише мріяти. Матір Колтона Шоні Сміт каже: «Він був відсторонений, як нібито й не знав, що на руках його тримає мама.»

Батьки Колтона розповідають, що він був веселою дитиною, завжди усміхненою, почав говорити в дев’ять місяців, повзати, але у вісімнадцять місяців все змінилось після того, як хлопчику зробили щеплення. Шоні Смит згадує: «Приблизно через три тижні після щеплення я почала помічати, що він не відзивається, коли його кличуть.»

Колтон перестав розмовляти, не реагував, коли до нього звертались. Лікарі виявили у нього аутизм, і порадили готуватись до постійної опіки. Батько Колтона Майк Смит бідкався: «Чи він взагалі знає про наше існування? Чи він знає, хто я? Чи він щось бачить взагалі?»

Хлопчик не переносив галасу, відмовлявся їсти, а натомість облизував деякі поверхні. Шоні Смит пригадує такий випадок: «Ми взяли його якось на плавання і там був стік, оточений коричневою водою, я на хвилинку відвернулась, а він почав вилизувати цю воду.»

Медична опіка Колтона була традиційною, і він лишався замкненим у собі. Знайомі порадили альтернативні методи лікування, включно з хіропрактикою, але батько Колтона був скептично налаштований: «Я спочатку думав, що це все лайно, нікуди ми не ходитимемо і ніхто не вправлятиме моєму сину спину.»

Лікар Трой Фрейзер, до якого подружжя Колтонів все таки звернулось, виписав гомеопатичні засоби для очищення організму хлопчика від токсинів. Він заборонив цукор, консерванти і хімічні складники в його їжі. «Лише очистити організм було замало,- каже лікар Фрейзер, - його треба було наповнити корисними складниками.»

Згодом родина побачила зрушення, і з’явились обриси реального Колтона і як згадує його матір: «Він почав приходити до мене, забиратися на коліна, дивитися мені в очі. Це було фантастично, бо він цього раніше не робив».

Батьки Колтона погодились на хіропрактику сина, а лікар Трой Фрейзер постановив, що: «одним із головних завдань - відновити неврологічні функції в голові, шиї, спині, хребті хлопчика».

Вже після першого тижня були помітні великі зміни і як згадує Шоні Смит: «він
почав бігати за дітьми, як ніби його збудили»

Відтак настав день, який закарбувався назавжди в її пам’яті: «Думаю, що найкращий день мого життя був, коли він сказав «мама». Це було його перше слово з часу хвороби, а йому тоді було майже 3 роки.»

Допомогла Колтону і терапевтична їзда з використанням породи коней з специфічною ходою, яку розробила Таммера Теннер. За її словами, рухи коня стимулювали мозок Колтона.

Ще одним результатом лікування стала риса, часто неможлива для аутистів – почуття гумору. Батько хлопчика – Майк – визнає, хоч він спочатку був настроєний скептично, але з результатами важко сперечатись: «Не має значення, чи ви вірите в це чи ні. Слід дивитись на факти і на те, де мій син тепер!»

Хіропрактика спрацювала в випадку Колтона і, можливо, допоможе ще комусь!
Тепер Колтон розмовляє закінченими реченнями і має словниковий запас в триста слів. Родина визнає, що цей результат досягнуто не тільки завдяки лікуванню, але й тому, що зайняття з Колтоном розпочато негайно зразу ж після встановлення діагнозу, що надзвичайно важливо. Вони також усвідомлюють, що у випадку припинення лікування Колтон може регресувати. У Сполучених Штатах це лікування не оплачується медичним страхуванням. Тепер лікар Фрейзер працює над створенням неприбуткової організації, яка допомагала б в оплаті лікування дітей з специфічними потребами.

Всі новини дня

Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього? Відео

1 квітня головування у Раді Безпеки Організації об’єднаних націй, ключовому органі, який відповідає за безпеку та дотримання миру в світі, перейде Росії. Своє повномасштабне вторгнення країна-агресорка розпочала у лютому минулого року, коли також головувала у Раді Безпеки.

МОК критикує Україну за рішення не дозволяти українцям змагатися з російськими спортсменами

Архівне фото. Президент Росії Володимир Путін тисне руку російському олімпійському чемпіону з фігурного катання Микиті Кацалапову (праворуч) після Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі, Росія, у понеділок, 24 лютого 2014 року.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив з критикою рішення України не допускати українських спортсменів до відбіркових змагань на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо їм доведеться змагатися з росіянами. На думку МОК, що це завдасть шкоди лише українському спорту та його спортсменам, повідомляє Reuters з посиланням на заяву МОК, видану у суботу.

Напередодні міністр уряду України Олег Немчинов заявив в ефірі телемарафону, що українські спортсмени братимуть участь лише у тих відбіркових турнірах на Олімпійські ігри в Парижі, де не буде росіян. А за порушення цього рішення відповідна федерація буде позбавлена статусу “національна”.

«Якщо таке рішення буде реалізовано, це лише зашкодить спільноті українських атлетів і жодним чином не вплине на війну, яку хоче зупинити світ і яку так різко засудив МОК», – цитує Reuters заяву олімпійського комітету.

«Через той факт, що, на жаль, у світі занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз, майже на кожній олімпіаді спортсмени змагалися один з одним, незважаючи на те, що їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту", - заявляє МОК.

Як повідомляв Голос Америки, МOК захищає своє рішення повернути на Олімпіаду російських і білоруських спортсменів.

США також занепокоєні через можливість участі спортсменів з Білорусі та Росії в Олімпійських іграх, - заявляв речник Держдепу США Ведант Пател на брифінгу для преси у вівторок.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, озвученою ним у лютого цього року, через війну Росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до учасників саміту міністрів спорту держав-партнерів.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор – державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, - сказав Зеленський, посилаючись на рішення МОК дозволити спортсменам з Білорусі та Росії виступати під нейтральним прапором.

Він також нагадав, що російські спортсмени не виступили із засудженням війни, розв’язаної їх державою: “Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”.

МОК запровадив санкції щодо Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, але тепер виступає за повернення спортсменів на наступні Олімпійські ігри, що мають пройти в Парижі 2024 року.

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. Відео

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в екселюзивному інтерв’ю Голосу Америки. За його словами, успіх України є в інтересах Європи, США та світу.

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

«Російський народ у своїй більшості підтримує агресивну війну Росії проти України і толерує вчинення звірств», - говорить керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

МВФ схвалив 15,6 млрд доларів США кредиту Україні – найбільшу допомогу для воюючої країни

Фото: REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму для України на суму 15,6 мільярдів доларів. Позика, як сказано у прес-релізі МВФ, надається за новою Програмою в рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) для України як частина загального пакету підтримки обсягом 115 мільярдів доларів США для підтримки економіки країни на фоні боротьби з вторгненням Росії.

Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Ґіта Ґопінат, заявила, що вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки.

«Економічна активність різко скоротилася минулого року, велика частина основних фондів країни була знищена, в той час як зростає бідність. Незважаючи на це, владі вдалося зберегти загальну макроекономічну та фінансову стабільність завдяки майстерній політиці та значній зовнішній підтримці», – наголосила висока представниця МВФ.

Рішення дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що кредит МВФ є важливою допомогою у боротьбі з російською агресією.

Як він написав він у Twitter, «разом підтримуємо українську економіку. І йдемо вперед до перемоги!»

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка протягом минулого року активно наполягала на підтримці України з боку МВФ і у лютому 2023 року їзидла до Києва, заявила, що пакет допоможе українській державі продовжувати знадвати життєво важливі послуги, та тримати відкритими школи і лікарні, але також закладе основу для довгострокової реконструкції.

У своїй заяві від 21 березня, коли було оголошено про досягнення домовленості між Україною та МВФ, вона наголосила, що нові гроші від МВФ пізтримають також реформу урядування та зменшення ризику корупції. Вона наголосила, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Термін допомоги розширено на випадок, якщо війна триватиме довше

Кредитна програма також включає додаткові гарантії від деяких членів МВФ на випадок, що війна триватиме і після середини 2024 року, термін, на який МВФ розраховував раніше.

«Якби конфлікт продовжився до 2025 року, це збільшило б фінансові потреби України зі 115 мільярдів доларів до приблизно 140 мільярдів доларів», - цитує Голос Америки керівника місії МВФ в Україні Ґевіна Ґрея.

Очікується, що слідом за схваленням цієї розширеної програми (EFF) надійде масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України для підтримки стабільності воюючої країни.

Це вперше пакет фінансування такого масштабу схвалюється МВФ для країни, що бере участь у масштабній війні, інформує Reuters.

За інформацією агентства, попередню довгострокову програму МВФ для України на 5 мільярдів доларів було скасовано в березні 2022 року, коли фонд надав 1,4 мільярда доларів екстреного фінансування. Також було надано ще 1,3 мільярда доларів у рамках ініціативи "подолання продовольчого шоку", яку започаткував МВФ, щоб, як повідомляв Голос Америки, допомогти країнам, що постраждали від війни Росії проти України.

За інформацію МВФ, у 2022 році економіка України скоротилася приблизно на 30 відсотків, значна частина основних фондів країни була знищена, а бідність зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG