Актуально
Газовий конфлікт на сторінках американської преси
Газова суперечка між Україною та Росією перелилась на шпальти американських газет. Вол Стріт Джорнал, Нью-Йорк Таймс, Вашингтон Таймс та багато інших опублікували редакційні статті під схожими, однак неоднозначними, заголовками.
Росія перекрила газ – Європа захолола - пише Нью-Йорк Таймс. Деякі аналітики очікували, що Росія буде більш поступливою у зв’язку з падінням цін на енергоносії у світі, натомість Володимир Путін пішов радикальним шляхом, намагаючись підняти ціну на газ та перекривши газові поставки в Україну та Європу - пише газета. Нью-Йорк Таймс висловлює припущення, що таким чином Путін можливо намагається створити паніку на міжнародному ринку.
Як і ліберальна Нью-Йорк Таймс, консервативна Вол Стріт Джорнал наголошує на політичному корінні російсько-українсього газового конфлікту. Спробуйте проігнорувати балачки про транзитне мито, борги та ринкову ціну. Мовчазний факт конфлікту між Росією та Україною з приводу газових поставок у тому, що міцні російські хлопці намагаються підсилити енергетичний клуб, щоб підірвати прозахідний уряд у Києві та налякати Європейський Союз. Стратегічне завдання таке ж, як і під час конфлікту з Грузією минулого літа, – пише газета.
Звичайно Україна також не безневинна, підкреслює Вол Стріт Джорнал. У 2006 році Київ був занадто щасливий, створивши сумнівну, на погляд багатьох, глибоко корупційну схему. Газета наголошує, що розколоті українські лідери відмовились від зусиль зробити енергетичний ринок прозорим чи реструктуризувати свою економіку, щоб зменшити залежність від дешевого російського газу. Водночас, пише видання, мотивації Кремля у цьому конфлікті є чітко політичного і аж ніяк не комерційного характеру. Насамперед, наголошено у редакційній статті, такого поняття як ринкова ціна не існує, оскільки Газпром має монополію на поставки газу в Україну. Росія не дає Україні можливості напряму купувати з інших джерел, як наприклад з Туркменістану, і Москва досі дозволяє таким своїм «друзям», як диктаторська Білорусь отримувати дешевий газ.
Незважаючи на неприйнятну поведінку Кремля, про яку заявляють у Європі та США , окремі країни продовжують співпрацювати з Росією, що робить їх заручниками Кремля на багато років вперед – пише столична Вашингтон Таймс. Зокрема, наводить приклад газета, Німеччина, одна з країн, які розглядають Росію як стратегічного партнера і занадто покладаються на Газпром. Німеччина заявляє, продовжує видання, що ніколи не мала проблем з поставками газу з Росії навіть під час «холодної війни». Однак, годувати ведмедя може лише означати, що він з’їсть вас останнім, підсумовує Вашинтон Таймс.
Усі три видання сходяться на тому, що настав час для Європи та США щось робити із зростаючою з кожним роком агресією Росії.
Всі новини дня
- Голос Америки
Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".
ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.
Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.
У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.
- Голос Америки
Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.
Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".
Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.
Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.
"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.
Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.
Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.
Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.
Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.
Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.
8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».
«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.
Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.
«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.
Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.
Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.
Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео
Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.
Форум