Спеціальні потреби

Актуально

Кандидатом Обами на пост глави ЦРУ не всі вдоволеніДжерела в перехідній адмінстрації Барака Обами стверджують, що мабутній президент визначився з кандидатурою на посаду директора Центрального Розвідувального Управління США. Ним може стати Леон Панетта – колишній конгресмен і глава адмінстрації президента Біла Клінтона, який, втім, ніколи не працював в розвідці. Барак Обама ще не зробив офіційної заяви з цього приводу, а його намір вже викликає чималий спротив серед Вашингтонських політиків та експертів.

Леон Панетта – має довгий послужний список роботи на державній службі, але жодного досвіду в управлінні спецслужбами. В офісі Обами кажуть, що його було обрано на посаду директора ЦРУ частково саме тому, що він не має ніякого відношення до агентства, репутація якого останнім часом була заплямована скандалами з утриманням підозрюваних у засекречених в‘язницях та практикою тортур з метою добуття інформації.

Барак Обама не шкодує компліментів на адресу Панетти:

«Я глибоко поважаю Леона Панетту. Я вважаю його одним з найкращих державних службовців, які у нас були. Він наділений надзвичайними якостями керівника, розсудливий політик і має бездоганну репутацію чесної людини».

Обами каже, що він створює блискучу команду у галузі національної безпеки:


«Я думаю, що ви побачите команду, яка виправить деякі з попередніх практик, які, на мою думку, погіршили імідж наших спецслужб, розвідки, та американської закордонної політики загалом».

Втім, деякі законодавці, включаючи сенатора демократа Даян Файнстайн, яка очолює сенатський комітет з питань розвідки, налаштовані скептично стосовно призначення Панетти, якраз через його брак досвіду роботи у спецслужбах. Ентоні Кордсмен, аналітик з питань безпеки у Вашингтоні, також не підтримує рішення Обами:

«Коли хтось приходить ззовні – він починає фокусуватися на бюрократичних моментах роботи організації. Він перебуває під великим впливом з боку президента. Він починає боротися з персоналом всередині агенції не через помилки останніх, а через їх можливо відмінні політичні погляди».

Однак, Кордсмен зауважує, що в історії ЦРУ були випадки успішних керівників, які прийшли ззовні.

Найбільшим викликом нового директора стане реформування агентства відповідно до загроз, які переживає країна після терактів 11 вересня 2001 року. Леон Панетта, якщо його схвалять на цій посаді, очолить антитерористичні операції США по всьому світу.Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG