Спеціальні потреби

Губернатору штату Іллінойс загрожує імпічмент
Нижня палата Генеральної Асамблеї штату Ілліонойс днями майже одноголосно проголосувала за імпічмент губернатора Рода Блаґоєвича. Губернатора звинувачують, серед іншого, у намаганні продати місце у Сенаті США, яке звільнив Барак Обама, перемігши на президентських виборах. Блаґоєвич заперечує свою провину і обіцяє боротися проти звинувачень. Однак, перший крок на шляху його усунення від влади вже зроблено. Тепер слово за Сенатом Іллінойсу, який розгляне його справу пізніше цього місяця.

Законодавці Іллінойсу навіть не намагалися приховати, що мають досить. Імпічмент губернатора Блаґоєвича було рішенням майже одностайнім. Законодавець Палати представників Том Кросс заявив, що йому і усім його колегам огидно, всі обурені.

Його колега Барбара Флин Керрі зазначила, що губернатор зловжив громадською довірою і його треба усувати.

Зі 115-ти законодавців нижньої палати Генеральної асамблеї штату Іллінойс лише один голосував проти, кажучи, що не володіє повною інформацією.

Блаґоєвич, який відмовляється визнати свою провину, заявив, що не здивований рішенням законодавців. За його словами, законодавці намагаються усунути його від влади від часу переобрання у 2006 році за його зусилля покращити систему охорони здоров’я і зменшити податки: «Речі, які ми зробили для людей, фактично, зберегли їм життя», -- сказав він, захищаючи себе.

Блаґоєвич обіцяє боротися з висунутими проти нього звинуваченнями у корупції, де центральне місце займає спроба продати місце у Сенаті США, звільнене Бараком Обамою: «Я впевнений, що по закінченню справи я буду повністю реабілітований».

Наразі, Блаґоєвич може про це лише мріяти. Справа імпічменту почала рухатися. Тепер її розгляне Сенат Генеральної асамблеї штату Іллінойс.

Адвокати законодавців і губернатора будуть представляти докази, аргументувати і допитувати свідків. Щоб визнати його винним, законодавцям достатньо зібрати дві третини голосів. Законодавець Барбара Флин Керрі зазначила, що не обов’язково довести провину Блаґоєвича, щоби доказати, що він не може займати свою посаду.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG