Спеціальні потреби

Актуально

Транзит газу до Євросоюзу через Україну не відновлено

Попри обіцянку України і Росії відновити у вівторок газопостачання європейським країнам, у ЄС досі не отримали палива. На заваді стала нова суперечка. У вівторок зранку «Газпром» повідомив про відновлення постачання палива. Речник компанії заявив, що транзит відбудеться в тестовому режимі. Україні запропонували транзитувати 76 мільйонів кубометрів газу із ГВС Суджа у Курській області на ГВС Орловка в Одеській області. Однак паливо так і не пішло. Представники російської компанії відразу ж звинуватили Україну у блокуванні транзиту і невиконанні домовленостей. Те, що газ не йде через українську ГТС підтвердили і європейські спостерігачі, які перебувають на вимірювальних станціях обох країн. Піа Аренкільде Гансен заявила:

«Від наших спостерігачів ми отримали інформацію, що газ постачається в невеликих обсягах, або зовсім не постачається. На даний момент ми не можемо сказати про причини. Але ситуація надзвичайно серйозна і вимагає негайної реакції».

В українській компанії кажуть, що умови транзиту, які запропонув вночі «Газпром» технічно не можливо виконати. Адже росіяни подали незначну кількість газу і забажали направити його за найдовшим маршрутом. Президент країни Віктор Ющенко, каже за відсутності постачань російського газу, українська система працює в автономному режимі і нині Східна Україна отримує паливо із підземних сховищ, які розташовані на Західній Україні. Тому відновлення транзиту можливе лише за умови відновлення постачання з усіх шести напрямків із території Росії. Якби Україна почала транзитувати газ за маршрутом, запропонованим «Газпромом», каже Ющенко, частина країни залишилася б без палива взагалі:

«Газотранспортна система не може прийняти скажімо 50 мільйонів кубічних метрів російського газу або іншу кількість і прокачати його в будь-яку сторону. Ми повинні всю систему ввести в штатний режим. Іншими словами відновити роботу, в якій система перебувала до 1 січня 2009-го року. Це дуже важливий і дуже чутливий момент. Ми не залишимо без газу Донецьк, Луганськ, Харків, Дніпропетровськ, південь Запоріжжя».

Віктор Ющенко продовжує наполягати, що українська сторона виконала всі контрактні умови щодо транзиту газу до ЄС. Про це начебто свідчить відсутність будь-яких формальних претензій «Газпрому», який, мовляв, обмежується лише усними заявами.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу висловив стурбованість новим ускладненням і закликав «Газпром» відновити транзит в необхідних обсягах.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG