Спеціальні потреби

Пройшли слухання в справі чергового держсекретаря США


Кандидат на посаду державного секретаря США в майбутньому уряді президента Барака Обами - сенатор-демократ Гілларі Клінтон - пройшла процедуру затвердження у сенатському комітеті з питань іноземних відносин. У четвер сенатори приймуть рішення у цій справі.

Клінтон, виступаючи перед сенатськими експертами, наголосила, що США і весь світ стоять перед викликами, які становлять значну небезпеку. До них відносяться триваючі війни в Іраку і Афганістані, загрози тероризму, і розповсюдження зброї масового знищення.

Колишня перша леді США і екс-суперниця Барака Обами у їх змаганні за президентську кандидатуру на виборах 2008-го, обіцяла відновити лідируючу роль США у світі і оживити американську дипломатію.

Вона зокрема наголосила на необхідності застосування «розумної сили», що передбачає використанні Сполученими Штатами всіх засобів закордонної політики. А дипломатія, як наголосила Гілларі Клінтон, буде на передньому фронті політики США.

До викликів, що стоять перед новою адміністрацією, вона віднесла конфлікт між Ізраїлем і Гамасом в секторі Гази. Клінтон висловила розуміння бажання Ізраїлю боронити себе і відзначила трагічні наслідки насилля для цивільних осіб обох сторін конфлікту.

XS
SM
MD
LG