Спеціальні потреби

Актуально

Газовий конфлікт на сторінках Вашингтон Пост
Як і кожний континент, Європа має свої ритуали, - починає свій коментар Енн Еппeлбаум в газеті «Вашингтон Пост». - Щовесни сюди прилітають з Африки журавлі, щоосені в Париж повертаються французи після відпочинку на півдні, а щозими росіяни погрожують Україні відключити газ. Тепер, як і попередніми роками, переговори на цю тему майже неможливо роз’яснити, враховуючи, що до них причетні не тільки Газпром, але й різноманітні тіньові посередники, сумнівні угоди і різноманітні цінові механізми. Як і попередніми роками, росіяни доводять, що конфлікт носить виключно комерційний, а не політичний, характер; що українці крадуть європейський газ; що Україна не платить нормальних цін. Але цього року – на відміну від деяких попередніх років – ці твердження звучать зокрема безпідставними , - зазначається в коментарі.

По-перше, саме російський прем’єр Володимир Путін, а не керівництво Газпрому, відкрито вирішив перекрити газ. Що більш важливо – українці, на відміну від минулого, цим разом нарешті погодились дозволити європейцям та росіянам стежити за газовим транзитом. Вони також виплатили свою величезну заборгованість Газпрому і нарешті попросили впровадити прозорішу систему встановлення цін – на зразок прийнятої в Західній Європі системи встановлення цін на нафту, - читаємо в газеті «Вашингтон Пост».

Чому ж Росія затягує з досягненням домовленостей і навіщо перекривати газ? За деякими припущеннями, не слід забувати, що це путінська Росія. Можливо, розрахунок на те, що Україна не зможе виплатити борг? Або щоби дискредитувати українське керівництво в очах Європейського Союзу? А може, вони хотіли, щоби на Заході загасло світло, щоби усіх залякати? – запитує коментатор і продовжує: -А от деякі вважають, що метою Путіна є відволікти самих росіян від власних економічних і фінансових проблем.

Але цим разом проблема не стільки в Росії і Україні, скільки в самому Європейському Союзі. ЄС досі не спромігся укласти єдину енергетичну політику для своїх членів і не досяг єдиної політики для усіх членів ЄС у відносинах з Росією. І дійсно, Газпром, який вже перестав вдавати, що він не є знаряддям російської закордонної політики, продовжує укладати угоди про постачання газу з різними окремими країнами. Путін продовжує використовувати тактику «поділу і панування» у відносинах з Європою, укладаючи пільгові угоди з Італією, купуючи політиків в Німеччині і перекриваючи газ Україні, - пише Енн Еппелбаум.

Але замість того, щоби утворити реально безпечну систему постачання газу, більшість європейських країн обмежуються тимчасовими угодами, - пише коментатор газети «Вашингтон Пост». - Замість того, щоби використовувати свою колективну потугу, вони поводяться, як ніби повністю залежні від Газпрому, тоді як насправді все навпаки: росіянам так само потрібні гроші від продажу газу, як європейцям – їх газ. Європейцям слід раз і назавжди розв’язати цю проблему. Час на це вже настав.


Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG