Спеціальні потреби

Актуально

У США робочих місць стало на понад 2,5 мільйона менше
Міністерство праці США оприлюднило дані свого щорічного звіту про стан безробіття. 2 мільйони 600 тисяч робочих місць – саме стільки втратила торік американська економіка.

Це найбільша річна втрата робочих місць з часу Другої світової війни. На кінець 2008-го року безробіття у США склало 7 і дві десятих відсотка. Втім, чимало експертів передбачає, що у 2009-му ця цифра буде більшою, ніж 10 відсотків.

Рівень безробіття є одним з найважливіших показників стану економіки країни. Сьогодні у США цей рівень вказує на серйозні проблеми в американському господарстві. Безробіття збільшується вже 12-ий місяць поспіль, але що найбільш насторожує, так це прискорення динаміки втрат робочих місць.

Починаючи з вересня, в країні щомісяця ставало майже на пів мільйона безробітних більше – а це 16 тисяч безробітних щодня.

Економіст Центру за американський прогрес Гітер Буші говорить, що показник безробіття цілком ймовірно сягне до кінця цього року 9-ти, а то й більше відсотків.

По всій країні, центри з безробіття перевантажені кількістю нових звернень по допомогу. 53-три річний Майк Стабрава щойно звернувся до центру з безробіття – вперше у своєму житті. Він говорить: «Все йшло нормально, поки раптом не завалилось три тижні тому».

Паперова фабрика, на якій Майк працював 35 років – закрилася назавжди.

Безробітний Майк Стабрава продовжує: «Я перший раз в житті опинився без роботи. І це напевне найскладніша частина у цій історії. Я хочу працювати. Я хочу мати роботу».

Безробіття збільшується практично серед усіх категорій населення. Включаючи випускників вищих навчальних закладів, яких зараз більше, ніж потребують роботодавці.

Виконавчий директор Центру зайнятості в Нью-Йорку Труді Стейнфельд:

«Я починаю думати, що в усіх аспектах, теперішня рецесія – найгірша з тих, які я бачила».

Двадцяти п‘ятирічний Брет Вармінгтон – втатив високооплачувану роботу в компанії Ґолдмен Сакс. Щоб сплатити оренду за квартиру, йому навіть довелося найнятися прибирати посуд у ресторані.

Безробітний Брет Вармінгтон: «Я звик отримувати високу зарплату і легко платив свої рахунки. А зараз опинився у дуже принизливій ситуації».

В урядовому звіті говориться, що близько 11 мільйонів америкаців зараз взагалі не мають ніякої роботи, ще вісім мільйонів – мають часткову зайнятість. На думку багатьох, це чергова ознака того, якими поганими є справи в економіці країни.

Економіст Фонду споживчого вивчення Гарі Розенвельд вважає ситуацію критичною:

«У дійсності ми навіть ще не почали усвідомлювати, якою глибокою буде ця рецесія. І ми не знатимемо цього принаймні до кінця цього року. Єдине, що я знаю, це стане однією з найгірших економічних катастроф сучасності».

Новообраний президент США Барак Обама вже оприлюднив свій план відновлення економіки і створення трьох з половиною мільйонів нових робочих місць. Ці ініціативи обійдуться бюджету у сотні мільярдів доларів, але він каже, якщо нічого не робити – то наслідки будуть набагато гіршими:

«Заради нашої економіки і нашого народу – настав час діяти і діяти негайно».

Втім, як і в кожній справі, ситуація з безробіттям також має оптимістичні сторони. Є галузі, які у цей час навіть збільшують кількість робочих місць. Наприклад одна лікарня у штаті Іллінойс – табличку «Приймаємо на роботу» з дверей не знімає.

Як каже директор відділу кадрів лікарні Келі Сталбаум: «Так, ми зараз набираємо людей, в основному медсестер – є і інші вакансії».

Загалом система охорони здоров‘я планує збільшити свій персонал на 15 відсотків цього року. І це не єдина галузь. Загалом 14 відсотків роботодавців кажуть, що хочуть збільшити свій штат.

Генеральний директор веб-сайту з пошуку роботи Мет Фергюссон:

«На ринку є нові роботи. Багато компаній набирають людей. Але треба добре постаратись, щоб їх знайти. Попит залишається на кваліфікованих інженерів, фахівців комп‘ютерних технологій. Є вакансії в держслужбі, а ФБР потребує дві тисячі нових спеціалістів».

Все ж однією з найбезпечніших галузей у плані стабільності роботи на найближчі роки фахівці називають охорону здоров‘я. Американська нація старіється, а літнім людям особливо потрібен медичний догляд, отже і люди що його забезпечують.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG