Спеціальні потреби

Буш виступив з прощальною прес-конференцією

«Національна безпека,-- заявив під час прощальної зустрічі з пресою Джордж Буш, -- є головним випробуванням для президента США. 20-го числа він владні повноваження передає Бараку Обамі.

Востаннє зустрічаючись з пресою на своїй нинішній посаді, діючий президент США Джордж Буш заявив про найголовніше випробування для президентів країни, включно з новообраним президентом США Бараком Обамою:

«Найбільша загроза, з якою матиме справу Барак Обама та інші президенти після нього, – це загроза атаки на нашу землю».

Відтак репортери згадали звернення Буша до нації 2002-го року, коли президент відніс Іран, Північну Корею та Ірак до так званої «осі зла». Президент зазначив, що Іран та Північна Корея лишаються небезпечними. В Іраку, втім, відбувся певний поступ, і рішення направити додаткові американські війська було правильним.

«Питання у тому, як довго ця країна залишатиметься демократичною. І з цією проблемою матимуть справу всі наступні президенти».

Загалом же Президент Буш захищав свою політику на Близькому Сході. Торкаючись військових дій у Газі, він сказав, що хоче припинення насильства. Разом з тим він не бачить розв’язання конфлікту, якщо Гамас не припинить ракетні напади на Ізраїль.

«Припинення вогню буде лише тимчасовим, якщо гамасівці продовжуватимуть напади. Так що слово фактично за Гамасом».

Буш зауважив, що його ніяк не бентежить критика на його адресу вдома та за кордоном. Він відкидає звинувачення у тому, що привів економіку країни до спаду.

«Чекайте, я отримав країну у рецесії, у такому ж стані я її і лишаю. А тим часом ми мали понад чотири роки поспіль зростання ринку праці».

Джордж Буш наголосив, що неодноразово обговорював з новообраним президентом стан економіки. Він каже, що з нетерпінням чекає Дня Інавгурації, коли перший чорношкірий президент прийме присягу на найвищий державний пост.

«Він прийме присягу, на Капітолійській гірці відбудуться урочисті церемонії, потім він пройде інавгураційним маршрутом. Але настане момент, коли він зайде в Овальний кабінет та на його плечі ляжуть президентські обов’язки».

На прощання сорок третій президент США Джордж Буш побажав своєму наступнику Бараку Обамі всіляких успіхів.


XS
SM
MD
LG