Спеціальні потреби

Актуально

Правозахисники закликають США служити прикладом
Американська правозахисна організація «Вахта прав людини», у щойно виданому звіті, закликає майбутній уряд Барака Обами поставити питання прав людини у центрі закордонної і внутрішньої політики США.

«Вахта прав людини» заявляє, що діяльність адміністрації Буша завдала величезної шкоди репутації країни в галузі прав людини. Тому є нагальною потреба зробити питання прав людини центральним моментом політики в галузі безпеки, як також закордонної і внутрішньої діяльності. Таким є лейтмотив звернення «Вахти прав людини» до новообраного президента США Барака Обами.

Виконавчий директор організації, Кеннет Росс, закидає діючій адміністрації Джорджа Буша те, що за вісім років її політика дискредитувала роль США як засадничого гаранта прав людини у світі.

«Вахта прав людини» заявляє, що країни на кшталт Китаю, Єгипту, Індії, Пакистану, і Росії, які противляться дотриманню основних гарантій прав людини, впливають на порядок денний правозахисників.

За словами Росса, США зазнали невдачі у ролі захисника прав людини у світі саме тоді, коли адміністрація Буша вирішила боротися з тероризмом на шкоду дотриманню базисних прав людини.

«США в реальності усунулися від захисту прав людини в багатьох ситуаціях через власну практику. Також через невдачу здолати лицемірство у питанні протесту проти тортур, або зникнення людей, або ще ув’язнення без суду».

Росс заявляє, що США мають шанс відновити довіру до себе у світі, якщо повністю відмовляться від негуманної політики адміністрації Буша.

У своєму звіті «Вахта прав людини» закликає майбутню адміністрацію Барака Обами закрити військову в’язницю на базі ВМС США у Ґвантанамо, Куба. В’язнів, запідозрених у тероризмі, зазначено в документі, пропонується або звільнити, або судити. Інші країни, на думку Росса, мають допомогти США у переміщенні в’язнів.

«Ми активно закликали союзників США визнати, що база Ґвантанамо, може, й була проблемою Буша, однак наразі це -- загальна проблема. Тому інші уряди мають допомогти президентові Обамі якнайскоріше закрити Ґвантанамо», -- зазначив Росс.Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG