Спеціальні потреби

Актуально

Одне містечко у США по-своєму вирішує медичні проблеми
У Сполучених Штатах десятки мільйонів людей не мають медичного страхування, а американська система охорони здоров’я обтяжена проблемами й потребує нагальних реформ. Втім, мешканці одного маленького містечка самі знайшли просту розв’язку з медичною опікою.

Подружжю Сволі нелегко, але вони дають собі якось раду. Олета Сволі особисто переконана, що «простих розв’язок не буває…»

Її чоловік Джим має проблеми із здоров’ям, але в них нема грошей щоб заплатити за медичне страхування. Допомогу він отримує від доктора Дена Бела, який вітаючись завжди запрошує пацієнтів: «Будь-ласка, заходьте до моїх хоромів. Як маєтесь?»

Лікування в медичній клініці доктора Бела безплатне, завдяки праці десятків волонтерів – лікарів, медсестер, фармацевтів, які приходять туди відпрацювавши свій нормальний робочий день.

Джим Сволі надзвичайно вдячний за допомогу і за тепле ставлення до пацієнтів: «Це – найкраще почуття, почуття любові, яке відчуваєш відкривши двері».

Доктор Ден Бел погоджується: «Для мене це могутнє почуття. Принаймні тепер в нас є місце, куди людина може зайти за медичною опікою у противагу почуванню безнадійності: «що, мовляв, я можу зробити і яке кому до мене діло»?

Доктор Ден Бел і його дружина Сузі заснували клініку з думкою про тих людей, які не відповідають вимогам щодо одержання державної допомоги, або не мають чим заплатити за медичне страхування:

Лікар Ді Крузан, відповідальний за догляд за хворими у клініці «Луна» каже: «Це може трапитися із будь-ким із нас. Якщо вас звільнили з роботи - то ви знаєте як може почуватись така людина».
Доктор Ден Бел обстежує чергового пацієнта, який відповідає на його запитання: «Чи тут у вас болить, коли натискаю»?...«Так, дуже болісно, особливо у цьому боці».

Доктор Ден Бел має приватну практику, як лікар-терапевт, його дружина також працює. Отже в клініку вони приходять у вільний від роботи час. Сузі Бел каже: «Ми повинні допомагати один одному, ми повинні любити один одного. Для мене це важливіше, ніж ідеально чиста хата».

Два вечори на місяць спортивний зал місцевої церковної школи перетворюється в клініку.

Пастор «Церква християнської віри» Ґері Гейгирст зазначає, що надання медичної допомоги: «Це – зусилля всієї громади. Люди багатьох різних професій докладають багато зусиль, аби це спрацювало. І саме тому є успіх».

Цього вечора медичну опіку одержало п’ятдесят сім пацієнтів. Хтось із медичного персоналу каже: «Вже досягнуто максимального рівня, але ми, як правило, людей не відсилаємо».

Добровольці з місцевих церков подають також вечерю із почуванням, що: «нас Бог благословить, - як каже один із них, додаючи при цьому, - я гадаю, що в нас багато людей, які хочуть допомагати один другому».

Допомогу надають церкви, лікарні, підприємства. Держава не фінансує цієї програми. Вся ця ініціатива базована на вірі та милосердю по відношенню як до друзів, так і незнайомих людей, а також на загальному переконанні, що «будь-яка громада, незалежно від її чисельності, має людей, які завжди готові допомогти іншим». А зокрема у цій громаді, як визнають вдячні пацієнти: «Не було такого, щоб комусь відмовили».

Щира подяка – це найвища винагорода за самовіддану працю, яку отримують місцеві медики-добровольці.

Всі новини дня

Росія «використовує голод» для отримання влади – голова Єврокомісії

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час інтерв'ю Reuters на альпійському курорті Давос, Швейцарія, 24 травня 2022 року. REUTERS/Arnd Wiegmann

Росія шантажує світ харчами, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 24 травня.

На її думку, Росія використовує постачання харчових продуктів як зброю. Ціни на зерно, кулінарну олію та інші продукти різко зросли на тлі російського вторгнення до України, яка є одним із найбільших світових експортерів пшениці.

«В окупованій Росією частині України армія Кремля конфіскує запаси зерна та техніку…, а російські військові кораблі в Чорному морі блокують українські судна, навантажені пшеницею та соняшниковим насінням», – сказала фон дер Ляєн під час виступу на конференції Всесвітнього економічного форуму (WEF) у швейцарському Давосі.

Вона додала, що Росія накопичує власне продовольство, використовуючи затримку його експорту «як різновид шантажу», аби спровокувати зростання глобальних цін або «обміняти пшеницю на політичну підтримку».

«Це означає використання голоду та зерна для отримання влади», – пісумувала вона.

Президентка Єврокомісії зазначила, що ці події можуть викликати в когось спогади про «темне минуле – часи радянських конфіскацій врожаю та нищівного голоду 1930-х років», маючи на увазі Голодомор, який вбив мільйони українців.

За словами фон дер Ляєн, шлях боротьби з кроками Росії, спрямованими на порушення ланцюгів постачання продовольства, лежить через глобальну співпрацю.

Росія, своєю чергою, звинувачує Захід у зростанні цін на продовольство та дефіциті, пов’язуючи їх із запровадженням антиросійських санкцій за вторгнення до України.

Уряд Німеччини звинуватив Росію в блокуванні можливої доставки близько 20 мільйонів тонн зерна з України, тоді як президент Польщі Анджей Дуда заявив, що дефіцит продовольства може спровокувати хвилю мігрантів з Північної Африки до Європи.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що станом на 21 травня Росія заблокувала в українських портах 22 мільйони тонн продовольства, поступово краде його, вивозить і намагається продати.

Тим часом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ бути пильним і не купувати крадене росіянами зерно.

«Російські злодії крадуть українське зерно, вантажать його на кораблі, проходять через Босфор і намагаються продати його за кордон. Я закликаю всі держави бути пильними і відмовлятися від будь-яких подібних пропозицій. Не купуйте вкрадене. Не ставайте співучасниками російських злочинів. Крадіжка ніколи нікому не приносила удачі», - написав він у Твіттері.

Дивіться також: нтоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (ліворуч) та президент США Джо Байден на зустрічі в Токіо. 24 травня 2022 р.

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».

Це глобальна проблема.
Джо Байден

«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.

З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.

Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.

Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.

Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.

«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.

Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».

Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».

Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.

Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.
Фуміо Кісіда

«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».

Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG