Спеціальні потреби

Гарячі теми тижня роботи українських парламентарів


Українські депутати працювали у сесійному режимі. Головними питаннями тижня були – слухання щодо конфлікту «Газпрому» та «Нафтогазу»; порядок проведення імпічменту президенту та ситуація в гуманітарній сфері.

Щодо першого питання депутати вирішили створити Тимчасову слідчу комісію, яка вже у п’ятницю провела перше робоче засідання за участі міністра енергетики Юрія Продана.

У четвер депутати схвалили Закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України». Законопроект врегульовує правовий статус і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій та спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

У п’ятницю депутати заслухали інформацію голови Комітету з питань культури і духовності Володимира Яворівського, який сказав, що два місяці тому було прийнято закон, спрямований на підтримку книговидавництва в Україні. Однак, за його словами, не дивлячись на те, що цей закон надає певні преференції українським книговидавцям, вже найближчим часом може скластися ситуація, коли фактично не буде видавництв, книгарень і приміщень для книгорозповсюдження.

Яворівський наголосив: «У багатьох містах, а особливо в столиці, йде сьогодні зачищення останніх точок, де ще українець, громадянин України може придбати собі книжку. Лише в центрі Києва знищено повністю видавництво «Поезія», книгарні «Ноти», «Мистецтво», «Планета», «Медична книга», «Технічна книга». Це звучить як мартиролог, тому що все це вже сьогодні винищено».

Тому Комітет з питань культури і духовності запропонував прийняти постанову, яка хоча б тимчасово зупинила процес знищення українських видавництв, книгарень й інших закладів культури. Парламент таку постанову підтримав.

Наступне сесійне засідання Верховної Ради України відбудеться 3 лютого.

XS
SM
MD
LG