Спеціальні потреби

Чи перекриє газовий конфлікт Україні шлях на Захід?


В Брюсселі та Києві сьогодні говорили про те, чи позначиться нинішнє газове протистояння України та Росії, внаслідок якого були припинені поставки газу до Європи, на європейських та євроатлантичних інтеграційних прагненнях України.

Німецьке видання Der Spiegel цитує єврокомісара з питань промисловості Ґюнтера Верхойґена: "Без сумніву, нинішній газовий конфлікт послужить некращою рекомендацією Києву, що прагне в ЄС і НАТО". Крім того, він закликав Європу переглянути свою енергетичну політику, що передбачає в тому числі і якнайшвидше завершення проекту по будівництву Балтійського газопроводу, яким російський газ буде поставлятися прямо європейським споживачам.

Натомість генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер ці дві речі не пов`язує і каже: "Я не думаю, що цей конфлікт змінить позицію України у відносинах з альянсом».

"Нам потрібно мати надійного постачальника газу і надійного його транспортера. Я не буду зараз говорити про те, кого можна звинувачувати в ситуації. Важливо, щоби відбулося визначене рішення, і я сподіваюся, що поставки газу будуть відновлені вже найближчим часом", - підкреслив Схеффер.

Український політолог Сергій Таран в коментарі «Голосу Америки» сказав, що конфлікт не матиме прямого впливу на євроатлантичну інтеграцію, оскільки значно більшою мірою цей процес залежить від консенсусу політичних еліт України та інформування українців. Втім водночас, політолог зазначає: «Для європейських політиків має стати очевидно, що Україна і її газотранспортна система є частиною загальноєвропейської системи безпеки, а, відтак, більш тісна співпраця необхідна не лише Україні, але й Європі».

Це питання, вочевидь, буде одним із головних для аналізу після завершення газового протистояння. Тим часом зараз Європейську комісію більше цікавить, коли конкретно російський газ надійде до європейських споживачів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG