Спеціальні потреби

Обама став першим чорношкірим президентом США

Рівно ополудні за місцевим часом -- о 1900 за Києвом -- Барак Обама склав присягу на посаді президента США, чим став першим чорношкірим главою американської держави.

Присягу у Барака Обами прийняв голова колегії Верховного суду США Джон Робертс. Під час акту Обама тримав руку на Біблії, на якій півтора століття тому складав присягу президент Абрагам Лінкольн.

Церемонію засвідчило приблизно два мільйони людей, які з`їхалися на цей день у Вашингтон. Хоч більшість з них помістилася на променаді перед Капітолієм, сотні тисяч перебували на такій відстані від Капітолію, що лише на спеціально встановлених величезних телеекранах могли спостерігати за подією.

Після складення присяги Барак Обама та Джо Байден з дружинами очолили урочисту ходу-парад до Білого дому.

Неприсутнім на церемонії був діючий міністр оборони США Роберт Ґейтс, який має залишитися на цій посаді в адміністрації Обами. Рішення про його відсутність прийняв президент Буш. За традицією, одного члена уряду під час урочистих заходів, на яких присутні керівники держави, завжди відправляють у безпечне місце. Це – на випадок теракту чи іншого катаклізму, який міг би забрати життя лідерів країни. Ця людина до наступних виборів тоді перебирає керівництво країною.

Після інавгураційних урочистостей президент Буш з дружиною Лорою переїхали у Техас. Віце-президент Річард Чейні і його дружина залишилися в районі Вашингтона.

З інавгурацією Барака Обаму привітав президент України Віктор Ющенко. У своєму посланні новому американському лідеру він серед іншого сказав:

«Сьогодні, в день Вашої інавгурації, мені надзвичайно приємно від імені Українського народу та від себе особисто привітати Вас зі вступом на посаду Президента Сполучених Штатів Америки. Глибоко вражений масштабністю завдань, що випливають з Вашої виборчої програми, та чіткістю бачення їх реалізації. Щиро бажаю успіхів у виконанні Вашої відповідальної державної місії. Розраховую на тісну і плідну співпрацю з очолюваною Вами Адміністрацією в дусі стратегічного партнерства та дружби, що існує між нашими народами».

повний текст вітання читайте тутІнше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG