Спеціальні потреби

Тимошенко очікує стабілізації з новим главою НБУ


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала Президента Ющенка терміново внести на розгляд парламенту кандидатуру нового голови Нацбанку. Вона каже, що парламент у будь-який час готовий зібратися на голосування. За словами Тимошенко, новій кандидатурі «мають бути притаманні такі якості як: найвищий рівень професіоналізму, бездоганна порядність, моральність, чесність і недоступність для корупції, а також незалежність від дзвінків з вищих інстанцій».

У разі, якщо Ющенко не внесе нової кандидатури, Тимошенко знову поклала на нього відповідальність за будь-які потрясіння на валютному ринку країни. На її думку, національна валюта стабілізується відразу ж після обрання нового голови НБУ. За інформацією депутатів від БЮТ, прем’єр воліла б бачити на цій посаді Сергія Тігіпка, який віднедавна працює в її команді. Однак, кандидатуру згідно з Конституцією вносить президент.

Натомість Віктор Ющенко у вівторок має звернутися до Конституційного суду щодо рішення Верховної Ради про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови правління Національного банку України.

На зустрічі у Брюсселі він наголосив, що закон про Національний банк навмисно формувався таким чином, щоб убезпечити НБУ і його керівництво від політичного тиску. Відтак, рішення парламенту від 26 січня у Ющенка вважають незаконним.

Водночас, розгляд цього питання може тривати декілька місяців відповідно до регламенту роботи Конституційного суду.

Сам Володимир Стельмах від коментарів щодо своєї відставки утримується. А валютний ринок відреагував на чергові кадрові потрясіння незначним зростанням курсу долара та євро відносно гривні. Водночас, ситуація в обмінниках практично не змінилася. Нагадаємо, що від жовтня, національна валюта України гривня знецінилася майже удвічі. Якщо раніше курс долара по відношенню до гривні був 4,5 до 1, то тепер долар коштує 8 гривень. Юлія Тимошенко наполягає, що його реальна вартість не має перевищувати 6,5 грн і обіцяє саме такий курс після призначення нового очільника Нацбанку.

XS
SM
MD
LG