Спеціальні потреби

Уряд заперечує критичний стан української економіки


Урядовці заперечують поширену українськими ЗМІ інформацію про загрозу економічної кризи, яку країна не знала із 90-их років. Віце-прем’єр Олександр Турчинов назвав ці повідомлення провокацією. В уряді визнають, що отримують сигнали із регіонів про затримки із соціальними виплатами, однак кажуть, що реагують на такі повідомлення. Турчинов зазначив, що уряд спрямував додаткові дотації і проводитиме перевірки своєчасності перерахування зарплат бюджетникам та допомогу безробітним.

Причиною скандалу став службовий лист, начебто написаний міністром фінансів Віктором Пинзеником керівнику уряду Юлії Тимошенко. Його напередодні опублікувало інтернет-видання «Українська правда». В документі стан української економіки і фінансів називається критичним. Падіння виробництва значно випереджає урядові прогнози. Податкові надходження стрімко скорочуються і уряд не зможе в цьому році виконати всі статті державного бюджету. Так само критична ситуація із місцевими фінансами. Це означатиме невиплату зарплат бюджетникам і повне замороження багатьох урядових витрат. Автор документу пропонує переглянути держбюджет і максимально скоротити видатки.

Із правильністю висновків, викладених у листі, погоджується колишній спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк. Він переконаний, що автором документу дійсно є Віктор Пинзеник. Яценюк попереджає, що Пенсійний фонд знаходиться на межі банкрутсва. Мовляв, останні виплати фінансувалися завдяки емісії НБУ. Адже кількість пенсіонерів в країні вже перевищила кількість людей, що платять пенсійні внески.

Цього тижня ситуація на валютнму ринку залишалася стабільною. Після тривалого падіння гривня незначно зміцнилася. На міжбанківському ринку вартість американського долара коливалася близько позначки вісім гривень. Щоправда, Нацбанку доводиться щодня виходити на ринок із інтервенціями і витрачати валюту із резервів. Сьогодні на підтримку курсу гривні НБУ витратив близько 80 мільйонів доларів. За останні п’ять днів резерви Нацбанку зменшилися майже на півмільярда доларів.

XS
SM
MD
LG