Спеціальні потреби

Президент Ющенко оскаржує звільнення голови НБУ


Президент Ющенко подає позов до Конституційного суду в справі звільнення парламентом керівника НБУ Володимира Стельмаха. Про це у четвер заявила заступник голови Секретаріату президента Марина Ставнійчук. Суд має розяснити, чи мала Верховна Рада необхідні для цього повноваження. Адже, основний закон залишає це право за президентом. Втім, щоб обійти цю норму, депутати голосували не за звільнення пана Стельмаха, а за скасування постанови про його призначення. Ініціатором цього виступила фракція Блоку Юлії Тимошенко.

Прем'єр-міністр публічно звинуватила керівництво НБУ в значному знеціненні гривні і махінаціях із використанням рефінансування комерційних банків. Мовляв, Нацбанк надавав багатомільярдні позики, які використовувалися для спекуляцій на валютному ринку. Юлія Тимошенко обіцяла зміцнення курсу гривні після зміни керівництва НБУ. Одним із ймовірних кандидатів на посаду голови Нацбанку називали банкіра Сергія Тігіпка. Однак президент заявляв, що не підтримує зміни в керівництві центрального банку країни.

Також уряд посилює контроль за діяльністю НБУ. У четвер він призначив Олександра Турчинова уповноваженим уряду з питань узгодження з Національним банком рефінансування банків. Пан Турчинов отримав право брати участь у засіданнях Нацбанку і впливатиме на виділення рефінансування проблемним банкам. Їх кількість може збільшитися – кілька страхових компаній повідомили сьогодні, що не можуть отримати власні кошти в декількох комерційних банках. Напередодні рейтингове агенство «Fitch» знизило оцінку декількох українських фінансових установ, підвищивши ризки невиконання ними своїх зобов'язань.

Асоціація українських банків назвала пониження рейтингів вітчизняним банкам помилковим. На думку експертів УАБ, рейтингове агентство «Fitch» не враховує поточну ситуацію на українському банківському ринку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG