Спеціальні потреби

Бюждет України отримав понадпланові надходження


Державне казначейство повідомляє про перевиконання плану із збору податків. За його даними, у січні до бюджету надійшло понад 12 мільярдів гривень (майже на 1% більше від очікуваного показника). У повідомленні Держказначейства зазначається, що з 69-ти основних джерел надходжень загального і спеціального фондів Державного бюджету перевиконані планові показники по 36-ти видах надходжень.

Перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов заявив сьогодні, що плани зі збору податків перевиконали як митники, так і ДПА. Ця заява прозвучала на фоні висловлених президентом Ющенком побоювань, що через вплив фінансової кризи Кабміну доведеться суттєво скоротити передбачені бюджетом соціальні витрати. Урядовці обіцяють – попри спад виробництва, працівники бюджетних установ, державних органів влади та військовослужбовці заробітну плату за січень отримають вчасно та у повному обсязі. Хоча в Кабміні і визнають – для цього доводиться вишукувати додаткові ресурси. Значні дотації у січні отримали і місцеві бюджети. Це дозволило їм розрахуватися за усіма соціальними зобов`язаннями. Стовідсотково розрахувалися і з військовими і пенсіонерами. Пенсійному фонду уряд вирішив надати позичку у розмірі 3,7 млрд. грн.

Металурги повідомляють про збільшення у січні виробництва сталі. В середньому за добу її виплавляли на 6% більше ніж місяць тому. Це вже другий місяць зростання, який показує українська металургія після декількамісячного обвального падіння виробництва, пов`язаного із зниженням попиту на світових ринках. Експерти пояснюють це привабливим для металургів та інших експортерів курсу гривні до інших валют.

Курс національної валюти на міжбанківському ринку залишається відносно стабільним і коливається біля позначки 8 гривень за 1 американський долар. Щоправда важлива заслуга в цьому належить Нацбанку – той майже щодня виходить на валютний ринок з інтервенціями, задовольняючи попит. Фахівці НБУ говорять, що об'єктивний курс гривні має бути близьким до 7,70/$1. Отже вона має незначний потенціал до укріплення. За деякими оцінками, минулорічна девальвація гривні виявилася майже рекордною серед усіх економік світу. Більше ніж українська валюта подешевшала лише ісландська крона.

XS
SM
MD
LG