Спеціальні потреби

Актуально

Обама невдоволений діями банкірів з Волл-стріт
Оприлюднений урядом США новий звіт про стан економіки держави демонструє, що ВВП Сполучених Штатів за четвертий квартал минулого року скоротився на 3,8%. Це найгірший показник за останні чверть століття, але набагато кращий, ніж прогнозували фахівці.

Дані останнього звіту демонструють, що ситуація з поганої в кінці минулого року стала ще гіршою. Початок цього року також не показав ознак покращення. Лише за цей тиждень, американські компанії оголосили про скорочення більше ста тисяч робочих місць. Технології, торгівля, виробництво – ніхто зараз не затсрахований від скорочень. Головний економіст фінансової компанії Даян Свонк зазначає:

«Зараз справді немає де сховатися. Небезпека втратити роботу зараз однако сильна як для звичайних працівників, так і для їх начальників. Це рецесія для всіх».

Втім це здається зовсім не хвилює менеджерів колись потужних фінансових компаній з Волл-стріт, які ще нещодавно ходили вашингтонськими коридорами і просили державу допомогти їм врятуватися від банкрутства.

Як стало відомо протягом минулого року боси з Волл-стріт поклали собі до кишень майже 20 мільярдів доларів премій. Світ вперше побачив, що Обама може бути розлюченим такими діями банкірів:

«У них ще буде час отримувати прибутки, і буде час виписувати собі премії. Але зараз не той час».

Розлючений не лише президент, але й люди, з чиїх податків держава врятувала ці компанії.

Керівники з Волл-стріт кажуть, що премії потрібні, аби тримати в компанії найкращих співробітників. Але в теперішньому ринку, коли банки лише звільняють і нікого не набирають – це навряд чи аргумент, каже фінансовий аналітик Джонатан Коппел:

«Я би хотів побачити як хтось справді захоче пошукати кращу роботу, якщо він не задоволений своїм бонусом. Давайте поексперементуємо і скажемо йому, вибач твій бонус цього року тільки півмільйона доларів. Якщо ти не задоволений, можеш звільнятися».

Президент і Конгрес останнім часом розробляють нові принципи регулювання діяльності фінансових компаній, як значно змінять обличчя сучасного капіталізму.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG