Спеціальні потреби

Феномен Супер кубка з американського футболу

Минулої неділі у США відбулася подія, яку, без перебільшення, весь рік чекали всі спортивні вболівальники країни. Супер боул, а простіше Супер кубок з американського футболу – вже роками є найпопулярнішим спортивним видовищем в країні. Цьогорічний Супер боул, хоч і відчув на собі певні наслідки економічної кризи, втім не розчарував.

Спортивне шоу справді видалося на славу.... з неймовірними моментами...та інтригою до останніх секунд...

Традиційний гімн перед матчем співала Дженіфер Гадсон, яка вперше з‘явилася на публіці після сімейної трагедії, що сталася три місяці тому.

А під час великої перерви – зелений газон стадіону перетворився на майданчик рок концерту – де публіку запалював Брюс Спринґстін.

Врешті, перемогла команда з Пітсбурґа – Стілерс, здобувши свій шостий титул в кар‘єрі – рекорд Ліги американського футболу.

Але спортивний бік недільного видовища це лише верхівка айсберга, що називається Супер боул. Ця подія є індикатором багатьох інших тенденцій, що відбуваються в суспільстві. Організатори вимушені були констатувати, що квитки на 72-тисячний стадіон продавалися дешевше ніж звичайно. А кількість компаній, охочих викласти 3 мільйони доларів за тридцятисекундний рекламний ролик у перерві матчу – значно скоротилася.

Говорить аналітик видання “USA Today” Лора Петрекка:

«Деякі рекламодавці просто зняли з трансляції свої ролики. Наприклад Дженерал Моторс і Американ Експрес. Але інші традиційні учасники Супер боулу – залишились».

Наприклад Пепсі не змогла встояти перед спокусою продемонструвати свою нову рекламну концепцію більш ніж ста мільйонам телеглядачів.

Виконавчий директор рекламної компанії Кен Вітон каже, що багато контрактів було підписано давно:

«Багато з цих контрактів були підписані задовго до того, як економіка обвалилася. Я думаю, десь 80 відсотків контрактів були підписані задовго до цього».

За словами Вітона, економічний спад в країні, став зірковим часом для деяких компаній, рекламу яких навряд чи можна було побачити раніше під час Супер боулів.

«З‘явилася реклама компанії, яка називається «Готівка за золото». Це фактично компанія, яка займається скупкою золота у населення».

Є й інші ознаки, що часи зараз не з легких. Флоридське місто Тампа, де проходив Супер боул, не влаштовувало традиційної помпезної вечірки. Також традиційна вечірка Плей Бой – скасована, зірковий гольф турнір – відмінений. Замовлення приватних літаків зірками – зменшилося на 70 відсотків.

Втім Супер боул і надалі залишається найпопулярнішою спортивною подією року в Америці, збирає повний стадіон вболівальників та ледь не пів країни глядачів перед екранами телевізорів. Згідно з даними телеканалу, який транслював подію, цьогорічний поєдинок дивилася третина країни – 94 мільйони американців.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG