Спеціальні потреби

МВФ занепокоєний станом української економіки


Міжнародний валютний фонд занепокоєний розвитком української економіки. Про це у середу під час зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком заявив директор Європейського департаменту МВФ Марек Бєлка. За словами експерта, одне із головних проблемних питань – джерела фінансування бюджетного дефіциту. Через скорочення виробництва в Україні прогнозується падіння надходжень податків та зборів. Водночас бюджетні витрати постійно зростають. Минулого року МВФ погодився надати Україні стабілізаційний кредит у на суму 16,5 мільярдів доларів. У листопаді Київ отримав перший транш позички і сподівається на продовження фінансування. Однак подальше надання грошей залежатиме від того, наскільки ефективними будуть дії уряду із подолання кризових явищ.

У середу уряд заявив, що планує отримати одаткові доходи для покриття дефіциту бюджету від приватизації. Кабмін виставив на продаж чи не останні привабливі підприємства, що й досі знаходяться в державній власності. Нових власників можуть знайти телекомунікаційна монополія «Укртелеком» та декілька обласних енергорозподільчих компаній. Експерти зазначають, що на хвилі світової фінансової кризи ці чи будь-які інші українські активи не вдасться продати дорого.

Юлія Тимошенкозаявляє, що переговори про участь у приватизації ведуть із відомими світовими компаніями. Якщо ті не запропонують прийнятну ціну, продаж не відбудеться. Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко також підтвердила, що уряд веде переговори із декількома країнами про надання позичок. Однак вона не назвала, про які саме країни йдеться, ні про ймовірні суми позичок.

Уряд також повідомив про владнання ситуації із поверненням багатомільярдних кредитів, виданих «Укравтодору». На вимогу позичальника Кабмін ухвалив рішення про дострокове повернення коштів. Частину кредиту покриють коштами із бюджету, ішну вдалося рефінансувати, повідомив у середу голова «Укравтодору» Вадим Гуржос. Відтак, за його словами, усунуто небезпеку оголошення дефолту за цим кредитом.

XS
SM
MD
LG