Спеціальні потреби

Актуально

Вплив 'газового' конфлікту на імідж України у Європі

Багато експертів вважають, що Україні не пішла на користь недавня суперечка з Росією з приводу цін на природний газ. Криза розпочалася 1 січня, коли Росія припинила продаж газу Україні і звинуватила Київ у відкачуванні газу, призначеного для Європи.

Москва повністю припинила постачання газу 7 січня, не зважаючи на те, що Президент України Віктор Ющенко заперечив звинувачення з боку Росії. Суперечку остаточно вирішили 19 січня, після чого відновили постачання вісімнадцятьом європейським країнам.

Російська державна компанія «Газпром» задовольняє приблизно четверту частину потреб Європи на природний газ. 80% російського газу постачають європейським країнам тим самим газопроводом, що й Україні.

Експерт Колумбійського університету в Нью-Йорку Роберт Роґволд каже, що недавня криза підкреслила поділ в українському політикумі та конфлікт між Президентом Ющенком і Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, які ще на початку Помаранчевої революції 2004-го року були союзниками:

«Інколи між Ющенком і Тимошенко існує цілковита незгода. Недавно, здавалося, що вони намагатимуться створити певний альянс, тому що Україна перебуває у надзвичайно складній ситуації, так само як і Росія. Однак нічого не було врегульовано, і замість прагнути до співпраці, колишні партнери розпалюють конфлікти».

Аналітик Центру за європейські реформи Катінка Бариш каже, що суперечка з Росією зменшила шанси України стати членом Європейського Союзу та НАТО:

«Для України на карту поставлено дуже багато, йдеться про її бажання бути прийнятою до Європейського Союзу і НАТО. Багато європейців тепер змінюють свої враження про Україну, як країну, що наблизилась до вступу у західні організації, які вимагають ефективного уряду, верховенства права і прозорості. Отже для України найважливіше відновити довіру як надійного партнера і як потенційного члена західних організацій».

З цією думкою погоджується Дейвид Марплз з Альбертського університету в Канаді:

«Україна доклала дуже багато зусиль, аби наблизитись до членства в Європейському Союзі. Вона хотіла б також бути членом НАТО. Альянс періодично проводить саміти, на яких говорять: «Невдовзі ви також будете членом НАТО, але ще не тепер». Отже Україна не може дозволити собі дратувати європейців, зокрема тепер, коли відносини з Росією стали такими напруженими».

Марплз каже, для того, щоб Україна мала політичний успіх у відносинах з Європою, Президент Ющенко і Прем’єр-міністр Тимошенко мусять розв’язати взаємні непорозуміння:

«Тепер для України найважливіше мати стабільний уряд. Насправді немає значення, чи це помаранчевий, чи біло-блакитний, чи інший уряд. Потрібний парламент, який залишатиметься без виборів протягом понад року і більш стабільні відносини президента і парламенту, а не така ситуація як сьогодні, коли лунають ці взаємні звинувачення. Важко уявити собі гіршу ситуацію».

Аналітики також кажуть, що політичні суперечки в Україні приносять користь Росії і створюють сприятливі умови для збільшення її впливу.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG