Спеціальні потреби

Актуально

Вплив 'газового' конфлікту на імідж України у Європі

Багато експертів вважають, що Україні не пішла на користь недавня суперечка з Росією з приводу цін на природний газ. Криза розпочалася 1 січня, коли Росія припинила продаж газу Україні і звинуватила Київ у відкачуванні газу, призначеного для Європи.

Москва повністю припинила постачання газу 7 січня, не зважаючи на те, що Президент України Віктор Ющенко заперечив звинувачення з боку Росії. Суперечку остаточно вирішили 19 січня, після чого відновили постачання вісімнадцятьом європейським країнам.

Російська державна компанія «Газпром» задовольняє приблизно четверту частину потреб Європи на природний газ. 80% російського газу постачають європейським країнам тим самим газопроводом, що й Україні.

Експерт Колумбійського університету в Нью-Йорку Роберт Роґволд каже, що недавня криза підкреслила поділ в українському політикумі та конфлікт між Президентом Ющенком і Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, які ще на початку Помаранчевої революції 2004-го року були союзниками:

«Інколи між Ющенком і Тимошенко існує цілковита незгода. Недавно, здавалося, що вони намагатимуться створити певний альянс, тому що Україна перебуває у надзвичайно складній ситуації, так само як і Росія. Однак нічого не було врегульовано, і замість прагнути до співпраці, колишні партнери розпалюють конфлікти».

Аналітик Центру за європейські реформи Катінка Бариш каже, що суперечка з Росією зменшила шанси України стати членом Європейського Союзу та НАТО:

«Для України на карту поставлено дуже багато, йдеться про її бажання бути прийнятою до Європейського Союзу і НАТО. Багато європейців тепер змінюють свої враження про Україну, як країну, що наблизилась до вступу у західні організації, які вимагають ефективного уряду, верховенства права і прозорості. Отже для України найважливіше відновити довіру як надійного партнера і як потенційного члена західних організацій».

З цією думкою погоджується Дейвид Марплз з Альбертського університету в Канаді:

«Україна доклала дуже багато зусиль, аби наблизитись до членства в Європейському Союзі. Вона хотіла б також бути членом НАТО. Альянс періодично проводить саміти, на яких говорять: «Невдовзі ви також будете членом НАТО, але ще не тепер». Отже Україна не може дозволити собі дратувати європейців, зокрема тепер, коли відносини з Росією стали такими напруженими».

Марплз каже, для того, щоб Україна мала політичний успіх у відносинах з Європою, Президент Ющенко і Прем’єр-міністр Тимошенко мусять розв’язати взаємні непорозуміння:

«Тепер для України найважливіше мати стабільний уряд. Насправді немає значення, чи це помаранчевий, чи біло-блакитний, чи інший уряд. Потрібний парламент, який залишатиметься без виборів протягом понад року і більш стабільні відносини президента і парламенту, а не така ситуація як сьогодні, коли лунають ці взаємні звинувачення. Важко уявити собі гіршу ситуацію».

Аналітики також кажуть, що політичні суперечки в Україні приносять користь Росії і створюють сприятливі умови для збільшення її впливу.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG