Актуально
Вплив 'газового' конфлікту на імідж України у Європі
Багато експертів вважають, що Україні не пішла на користь недавня суперечка з Росією з приводу цін на природний газ. Криза розпочалася 1 січня, коли Росія припинила продаж газу Україні і звинуватила Київ у відкачуванні газу, призначеного для Європи.
Москва повністю припинила постачання газу 7 січня, не зважаючи на те, що Президент України Віктор Ющенко заперечив звинувачення з боку Росії. Суперечку остаточно вирішили 19 січня, після чого відновили постачання вісімнадцятьом європейським країнам.
Російська державна компанія «Газпром» задовольняє приблизно четверту частину потреб Європи на природний газ. 80% російського газу постачають європейським країнам тим самим газопроводом, що й Україні.
Експерт Колумбійського університету в Нью-Йорку Роберт Роґволд каже, що недавня криза підкреслила поділ в українському політикумі та конфлікт між Президентом Ющенком і Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, які ще на початку Помаранчевої революції 2004-го року були союзниками:
«Інколи між Ющенком і Тимошенко існує цілковита незгода. Недавно, здавалося, що вони намагатимуться створити певний альянс, тому що Україна перебуває у надзвичайно складній ситуації, так само як і Росія. Однак нічого не було врегульовано, і замість прагнути до співпраці, колишні партнери розпалюють конфлікти».
Аналітик Центру за європейські реформи Катінка Бариш каже, що суперечка з Росією зменшила шанси України стати членом Європейського Союзу та НАТО:
«Для України на карту поставлено дуже багато, йдеться про її бажання бути прийнятою до Європейського Союзу і НАТО. Багато європейців тепер змінюють свої враження про Україну, як країну, що наблизилась до вступу у західні організації, які вимагають ефективного уряду, верховенства права і прозорості. Отже для України найважливіше відновити довіру як надійного партнера і як потенційного члена західних організацій».
З цією думкою погоджується Дейвид Марплз з Альбертського університету в Канаді:
«Україна доклала дуже багато зусиль, аби наблизитись до членства в Європейському Союзі. Вона хотіла б також бути членом НАТО. Альянс періодично проводить саміти, на яких говорять: «Невдовзі ви також будете членом НАТО, але ще не тепер». Отже Україна не може дозволити собі дратувати європейців, зокрема тепер, коли відносини з Росією стали такими напруженими».
Марплз каже, для того, щоб Україна мала політичний успіх у відносинах з Європою, Президент Ющенко і Прем’єр-міністр Тимошенко мусять розв’язати взаємні непорозуміння:
«Тепер для України найважливіше мати стабільний уряд. Насправді немає значення, чи це помаранчевий, чи біло-блакитний, чи інший уряд. Потрібний парламент, який залишатиметься без виборів протягом понад року і більш стабільні відносини президента і парламенту, а не така ситуація як сьогодні, коли лунають ці взаємні звинувачення. Важко уявити собі гіршу ситуацію».
Аналітики також кажуть, що політичні суперечки в Україні приносять користь Росії і створюють сприятливі умови для збільшення її впливу.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum