Спеціальні потреби

Сомалійські пірати отримали викуп і звільнили 'Фаїну'


Епопея «Фаїни» щасливо закінчилася. Українське судно, взяте в полон сомалійськими піратами більш ніж чотири місяці тому, нарешті вільне.

Вранці 5 лютого усі пірати залишили корабель. Про це повідомило, посилаючись на свої джерела, агентство «Reuters». За іншими джерелами, дехто із сомалійців досі залишається на борту, і остаточного звільнення судна очікують під кінець дня.

Викуп у 3,2 мільйона доларів морські розбійники отримали напередодні, увечері 4 лютого. Гроші, які заплатив власник судна, скинули на борт з літака. Всю минулу ніч пірати рахували та ділили здобич, а на ранок групами по декілька осіб почали залишати судно. Як повідомляють, така тактика традиційна для корсарів і дає їм змогу уникнути переслідування: кожна нова група не спускає човна на воду, доки не отримає підтвердження, що попередня благополучно дісталася берега.

За повідомленням членів екіпажу, які телефоном зв’язалися з представниками української влади, усіх бранців пірати вже випустили з кают, де їх утримували під час полону; усі члени команди здорові, ніхто не постраждав.

Завершальний етап визволення «Фаїни» виглядатиме так: до суховантажу підійде корабель ВМС США, що стоїть поряд, і під його супроводом та охороною українське судно вирушить до кенійського порту Мумбаса.

Звільнених українських моряків «Фаїни», а також їхніх рідних і близьких уже привітав Президент України Віктор Ющенко. Про це повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. Віддавши заслугу визволення судна «розвідувальним органам України у взаємодії з іноземними партнерськими спецслужбами», Ванникова наголосила: починаючи з першого дня піратського захоплення доля «Фаїни» перебувала під постійним контролем президента.

Як повідомлялося, українське судно «Фаїна» було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борту суховантажу знаходяться танки, зенітні установки та інше озброєння, яке Україна продала Кенії. У складі екіпажу – 17 українців, двоє росіян і один громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Володимир Колобков помер від серцевого нападу в перші дні піратського захоплення. Захопивши судно, пірати спершу зажадали викупу в 35 мільйонів доларів; проте пізніше у ході переговорів знизили свої вимоги.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG