Спеціальні потреби

Байден озвучив новий зовнішньо-політичний курс США

Сполучені Штати готові «перевантажити» відносини з Росією та вести зовнішню політику, основану на дипломатії, демократії і розвитку, а не військовій силі. Такий курс новий віце-президент США Джозеф Байден окреслив на конференції з питань безпеки у Мюнхені.

Замість традиційного міністра оборони Сполучені Штати на мюнхенській конференції представляв віце-президент Джозеф Байден.

«Я прибув до Європи, представляючи нову адміністрацію, яка має намір задати новий тон не лише у Вашингтоні, а і у стосунках Америки з країнами світу».

Байден зазначив, що однією з загроз безпеці США та світу є фінансова криза.

«Але цього року, більше ніж коли-небудь, ми знаємо, що наша фізична безпека та економічна безпека не роздільні. Ми всі стоїмо перед серйозною загрозою нашій економічній безпеці, яка може і далі поширювати нестабільність та підривати прогрес, якого ми досягли у покращенні рівня життя наших громадян. У Сполучених Штатах – як і у багатьох ваших країнах – ми запроваджуємо агресивні заходи стабілізації нашої фінансової системи з метою підживити нашу економіку і, я сподіваюся, закласти новий фундамент у двадцять першому столітті».

Джо Байден пообіцяв, що США будуть робити більше, ніж раніше, у гарантуванні безпеки та процвітанні у світі. Але в той же час Америка очікує і більшої допомоги від своїх союзників. «Ми маємо спільну безпеку. І також, хочу підкреслити, наші обов’язки в її збереженні є спільними», -- сказав він.

Зокрема, віце-президент США попросив допомоги в європейських союзників у розміщенні утриманих у в`язниці в Ґвантанамо після її закриття, у боротьбі з Талібаном та побудові стабільного Афганістану.

Джо Байден визнав, що відносини між Росією та країнами Північноатлантичного альянсу останнім часом погіршилися, та висловив готовність нової адміністрації США співпрацювати з Росією.

«Протягом останніх кількох років відбувся небезпечний дрейф у відносинах між Росією та членами нашого Альянсу. Настав час, говорячи словами Барака Обами, перевантажити наші стосунки».

У той же час Байден підкреслив, що США не погодяться з Росією у всьому. Зокрема, Сполучені Штати, сказав він, далі виступатимуть проти визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії та поширення сфери впливу Росії на сусідні країни.

Все ж перший віце-прем`єр-міністр Росії Сергій Іванов загалом позитивно оцінив заяви Байдена.

«Адміністрація США надіслала сильний сигнал і він був почутий з приводу готовності відновлення чесного та побудованого на довірі російсько-американського діалогу зі всіх питань спільного інтересу. І це не означає, що ми маємо погодитися зі всіх питань, і це зрозуміло для обох сторін.

Джо Байден також закликав посилити співробітництво між США та Росією у сфері боротьби з тероризмом та розповсюдженням ядерної зброї. Також цю тему прокоментував Іванов.

«Тема роззброєння, особливо скорочення стратегічної і наступальної зброї є однією з найбільш актуальних з простої причини. Як говориться, … лічильник включений, до 5-го грудня цього року залишилося зовсім не багато, коли добігає кінцевий термін дії Договору про скорочення стратегічної та наступальної зброї 91-го року, і нам, звичайно, треба створювати нові механізми і скорочення, і контролю, і верифікації цього контролю».

Також Іванов заперечив, що Росія вплинула на рішення Киргизстану відмовити США у доступі до військових баз на території цієї країни, які використовувалися Сполученими Штатами для поставок в Афганістан.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG