Спеціальні потреби

Ющенко і Тимошенко вкотре посперечалися на РНБОСьогодні у Києві відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене питанням енергетичної безпеки. Президент Ющенко наголошує, що сьогодні для України ключове завдання – зміцнення її енергетичної незалежності.

Віктор Ющенко розкритикував домовленості, досягнуті в ході газових переговорів між Україною та Росією. Зокрема, він вважає загрозливою для енергетичної безпеки України домовленість уряду України з Росією про щорічну купівлю в неї 50 млрд. кубометрів газу. За словами президента Ющенка, в контрактах між НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром на 10 років зафіксовано, що українська сторона зобов'язана купити в російської не менше 50 млрд. кубометрів газу на рік. При цьому він зазначив, що в «легендарному» 2008 році Україна спожила 62 млрд. кубометрів газу, з яких 20 млрд. кубометрів – власного видобутку. «42 млрд. кубометрів – це імпортований газ у 2008 році».

Натомість Юлія Тимошенко, вислухавши критику президента, заявила наступне: «Жодне слово пана Ющенка не відповідає дійсності», після цього засідання відбувалося в закритому режимі. Однак, незабаром до журналістів вийшла прем`єр-міністр і заявила, що «сьогодні зроблено спробу, і вона продовжується зараз, розламати прямі газові угоди і повернутися до корумпованого посередника Росукренерго». Саме це, та вимога повернути 11 млрд. кубів газу, переданих Україні Газпромом, за словами Тимошенко, передбачено у проекті рішення РНБО.

Засідання РНБО закінчилося пізно ввечері, без участі прем`єр-міністра Тимошенко. Перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш пообіцяв, що рішення Ради будуть розсекречені протягом декількох днів. За його словами, жодного слова правди не було сказано Тимошенко відносно того, що на ринок намагаються повернути компанію РосУкрЕнерго – передає 5 Канал.

Офіційно ж за результатами повідомляється, що Віктор Ющенко наполягає на раціоналізації політики енергозбереження. Глава держави констатував, що, на жаль, стан справ із використанням нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії сьогодні є незадовільним. За словами президента, в Україні не нарощується власний видобуток енергоносіїв. Це стосується, передусім, розвіданих джерел нафти і газу.

Українські політологи, що прокоментували цю подію, у свою чергу застерегли політиків використовувати такий орган як Рада нацбезпеки як інструмент у політичному протистоянні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG