Спеціальні потреби

Актуально

'Газові' угоди перевірятиме Генпрокуратура та СБУ

Перевіряти дії Юлії Тимошенко при підписанні «газових» угод візьмуться люди в погонах. Таку місію на Генпрокуратуру та СБУ поклала Рада з нацбезпеки та оборони. Рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України», прийняте 10 лютого, введено в дію президентським Указом від 11 лютого.

Як мовиться в тексті, що з’явився в середу увечері на офіційному сайті президента, цим службам доручається у місячний термін перевірити «дотримання українськими посадовими особами законодавства України при проведенні переговорів та укладенні з Російською Стороною контрактів щодо постачання природного газу в Україну». Серед іншого, перевірити мають «дотримання директив при проведенні переговорів».

Розлогий документ, підписаний Президентом України Віктором Ющенком і секретарем РНБО Раїсою Богатирьовою, містить докладний аналіз ситуації в паливно-енергетичному комплексі країни. Висновки РНБО невтішні. «Рівень енергетичної безпеки держави знизився до критично небезпечного», – мовиться в тексті. «Це проявилося на початку 2009-го року під час газової кризи, спровокованої діями ВАТ «Газпром». Лише скоординовані з главою держави високопрофесійні дії керівництва, інженерного і технічного персоналу НАК «Нафтогаз України» дозволили в цей час уникнути в Україні, насамперед у південно-східних регіонах, енергетичної катастрофи», – підкреслюється в рішенні РНБО.

А тим часом свій «маніфест», на противагу президентській стороні, оприлюднили прихильники Тимошенко. «Газове» засідання РНБО «було скликане з єдиною метою – дискредитувати дії уряду». Так вважають представники парламентської коаліції, чию заяву поширила в середу прес-служба БЮТ.

Як сказано в документі, «Неаргументовані обвинувачення президентом Кабінету Міністрів України з приводу укладених угод про газопостачання України, тон виступів учасників засідання, позбавлення можливості виступити Прем’єр-міністру України не залишають сумнівів: з державного органу, покликаного захищати національні інтереси та енергетичну безпеку України, РНБО перетворилась на захисника корупційних схем у сфері газопостачання, обслуговування інтересів зацікавленої групи високопосадовців, які створювали умови для діяльності тіньових посередників».

РНБО перевищила межі своєї компетенції, намагаючись провести ревізію газових угод, – стверджується в заяві. Як наголошують прихильники уряду, коаліція демократичних сил у Верховній Раді не допустить перегляду укладених «газових» угод, не дозволить ставити під загрозу енергетичну безпеку України та створювати напруження у відносинах з Росією.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG