Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон застерегла Північну Корею


Перебуваючи з візитом в Токіо, державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що проведення Пхеньяном запланованого випробування ракети великої дальності було б «вкрай несприятливим» вчинком.

Клінтон виступила з такою заявою після зустрічі із своїм японським колегою Гірофумі Накасоне, яку вона провела в рамках своєї першої закордонної подорожі на посаді чільного дипломата США.

Північна Корея, тим часом, заявила сьогодні, що не збирається відмінювати випробування ракети, яке, як сказано, здійснюється в рамках його програми для освоєння космосу.

США підозрюють КНДР у розробці ядерної зброї. Простягаючи руку Пхеньяну, Клінтон заявила, що якщо він припинить ці зусилля та дотримається усіх раніше укладених домовленостей, США будуть готові підписати з ним мирну угоду та нормалізувати відносини.

На порядку денному візиту Клінтон до Токіо -- обговорення з японськими офіційними особами, серед інших питань, глобальної економічної кризи, проблему кліматичних змін та ситуацію в Афганістані і Пакистані.

З Японії Клінтон відправиться в Індонезію, а відтак відвідає Південну Корею та Китай.

XS
SM
MD
LG